Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění potřebné doklady

Jak nezabít rodinnou dovolenou ještě než začala? Připravte si všechny potřebné doklady dlouho před tím, než nastoupíte do letadla nebo se vydáte k hraničnímu přechodu. A to jak cestovní doklady, tak doklady k cestovnímu pojištění.

Nejjednodušší je v tomto případě vyrazit na dovolenou s cestovní kanceláří. Ta totiž tradičně spoustu věcí vyřídí za vás a navíc je povinna informovat o všech dokladech, které si máte před cestou nachystat. Například platný pas pokud hodláte navštívit země mimo Schengenský prostor. Ale do Chorvatska vás jen na občanku pustí. Pokud je tedy platná.

Vlastní cestovní doklad musí mít děti , a to i přestože je máte zapsané v občanském průkazu. Lze pro ně zažádat o dětský cestovní pas s platností 5 let, nebo občanský průkaz pro občany mladší 15 let. V případě, že vysíláte vaše dítě do zahraničí například na tábor, v některých zemích se také vyžaduje písemný souhlas rodiče o vycestování dítěte.

Pokud cestujete autem, platí v EU stejné podmínky jako u nás. Potřebujete se v případě potřeby prokázat platným řidičským průkazem a na požádání také ukázat zelenou kartu nebo technický průkaz.

Doklady k cestovnímu pojištění

Samotné cestovní pojištění vyřídíte v klidu s občanským průkazem nebo dokonce úplně bez dokladů. Stačí vám totiž jen zadat základní informace o vás a o vaší dovolené. Nezapomeňte, že pokud uzavíráte cestovní pojištění pro rodinu nebo pro více lidí, musíte znát základní kontaktní a osobní údaje o všech pojištěných. (jméno, příjmení, datum narození, trvalé bydliště) Na dovolenou si poté nezapomeňte vzít doklady vystavené cestovní pojišťovnou a také kartu pojištěnce.