Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Havarijní pojištění 2018

Co si budeme nalhávat. Nehody na silnicích nezpůsobují pouze ti ostatní řidiči, chyba může být tu a tam i na naší straně. Stačí chvilka nepozornosti a nepříjemnost je na světě. Co dělat, když škody na vozidle nelze uhradit z povinného ručení? Mějte uzavřené havarijní pojištění. Pojišťovny nabízí i řešení nejen pro nová, ale i pro ojetá vozidla.

Kdy se hodí havarijní pojištění?

Dojde-li ke škodě vinou jiného účastníka provozu, je škoda uhrazena z účtu viníka, respektive jeho povinného ručení. Pokud však škody na vozidle způsobí nepříznivé počasí, neznámý viník nebo dojde k jeho odcizení, povinné ručení je k ničemu. Škodu vám uhradí pojišťovna pouze tehdy, máte-li sjednané havarijní pojištění. V ČR jej má sjednané pouze třetina řidičů. Proč? Traduje se, že havarijní pojištění je příliš drahé a vyplatí se pouze u nových vozidel.

Nebourám, ale…

Jistě patříte mezi zodpovědné řidiče, kteří nebourají. To ale neznamená, že vás nemohou potkat nehody, za které nemůže nikdo další. Typickým příkladem jsou živelné události jako krupobití, povodeň, pád stromu, požár apod. Když vám kroupy poničí karosérii, těžko z toho můžete vinit souseda. Podobné je to se srážkou se zvěří. “Viník” zemře, a i kdyby přežil, srna vám opravu neuhradí. A co když viník uteče? Vandalové žijí mezi námi a když vám přes noc někdo objede auto klíčem nebo vymlátí okénka, opravu si budete muset zaplatit ze svého. Nemluvě o tom, že váš vůz zaujme zloděje, a už je nikdy nespatříte. Přesně pro tyto případy je určené havarijní pojištění.

Havarijní pojištění není jen pro nová vozidla

Pojišťovny naštěstí berou v potaz velké množství ojetých vozidel, které se pohybují na silnicích. Jejich majitelé se chtějí chránit také. V nabídkách pojišťoven proto můžeme najít havarijní pojištění určená pro nová i starší auta. Vedle toho nabízí možnost připojistit si vybraná rizika v rámci povinného ručení (živelné události, odcizení apod.). Zde je však důležité prostudovat si pojistné podmínky, abyste v případě pojistné události nebyli nemile překvapeni. Pro rok 2018 havarijní pojištění nenabízí žádné zásadní novinky ani výrazné zdražování.