Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Havarijní pojištění 2019

Dostat se do problémů kvůli havárii automobilu není nic neobvyklého. Denně na českých silnicích dochází k dopravním nehodám. V mnoha případech si za škodu může vlastník vozu nebo neznámý viník. V takovém případě vlastník ocení, že má havarijní pojištění. Čekají nás v roce 2019 nějaké novinky?

Než se vrhneme na havarijní pojištění v roce 2019, krátce si shrneme rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištění. Část motoristů stále tápe a pojištění zaměňuje. Oba typy pojištění chrání váš vůz a především vaši peněženku před finančními následky pojistných událostí. Zatímco povinné ručení chrání před škodami, které můžete způsobit na jiném vozidle a jeho posádce, havarijní pojištění kryje většinu škod, které si zaviníte sami, neznámý viník nebo k nim dojde v důsledku střetu se zvěří. Jednoduše řečeno, na co se nevztahuje povinné ručení, hradí havarijní pojištění.

Ceny havarijního pojištění v roce 2019

V roce 2019 nás mnoho zásadních změn nečeká. Nabídky pojišťoven zůstávají víceméně stejné. Tu a tam některá z pojišťoven přijde s doplněním stávající nabídky. Největším hybatelem je proto konkurenční boj. Přijde-li jedna z pojišťoven s novinkou, ostatní ji musí rychle dohnat. Vliv konkurence však nejvíce sahá do tvorby cen pojištění. 

Pro zákazníky je suma, kterou za havarijní pojištění, velmi důležitá. Havarijní pojištění totiž neplatí k nejlevnějším druhům pojištění. Proto se řada pojišťoven snaží nové zákazníky nalákat na příznivější cenové podmínky. Stávající pojišťovny navíc čeká boj s novým hráčem na trhu pojištěním vozidel a to s pojišťovnou VZP ČR a.s. 

Bohužel cenu havarijního pojištění negativně ovlivňují dražší opravy. Ceny stoupají u náhradních dílů i práce automechaniků a v servisech. Udržet cenu na nižší hladině je tak pro pojišťovny téměř nemožné. Nikdo přece nechce na své práci prodělávat a tak české pojišťovny čeká nesnadný boj o udržení cen a zákazníků.

Pojišťovna VZP ČR – nový hráč na trhu s pojištěním vozidel

VZP ČR není žádným nováčkem v oblasti pojištění. Až do loňského roku nenabízela pojištění vozidel.To se změnila v březnu 2018. PVZP ČR nabízí jako povinné ručení, tak i havarijní pojištění.  Řidiči si mohou uzavřít havarijní pojištění Jízda ve dvou variantách – Trefa a Klasik. První varianta nabízí komplexní havarijní pojištění pro všechna vozidla, druhá se hodí zejména pro vozidla s rokem výroby starším 5 let. Pokud si vlastník vozidla sjedná u VZP i povinné ručení, získá nárok na odtah až do 300 kilometrů a kompletní asistenční služby.