Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Havarijní pojištění 2019

Dostat se do problémů kvůli havárii automobilu není nic neobvyklého. Denně na českých silnicích dochází k dopravním nehodám. V mnoha případech si za škodu může vlastník vozu nebo neznámý viník. V takovém případě vlastník ocení, že má havarijní pojištění. Čekají nás v roce 2019 nějaké novinky?

Než se vrhneme na havarijní pojištění v roce 2019, krátce si shrneme rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištění. Část motoristů stále tápe a pojištění zaměňuje. Oba typy pojištění chrání váš vůz a především vaši peněženku před finančními následky pojistných událostí. Zatímco povinné ručení chrání před škodami, které můžete způsobit na jiném vozidle a jeho posádce, havarijní pojištění kryje většinu škod, které si zaviníte sami, neznámý viník nebo k nim dojde v důsledku střetu se zvěří. Jednoduše řečeno, na co se nevztahuje povinné ručení, hradí havarijní pojištění.

Ceny havarijního pojištění v roce 2019

V roce 2019 nás mnoho zásadních změn nečeká. Nabídky pojišťoven zůstávají víceméně stejné. Tu a tam některá z pojišťoven přijde s doplněním stávající nabídky. Největším hybatelem je proto konkurenční boj. Přijde-li jedna z pojišťoven s novinkou, ostatní ji musí rychle dohnat. Vliv konkurence však nejvíce sahá do tvorby cen pojištění. 

Pro zákazníky je suma, kterou za havarijní pojištění, velmi důležitá. Havarijní pojištění totiž neplatí k nejlevnějším druhům pojištění. Proto se řada pojišťoven snaží nové zákazníky nalákat na příznivější cenové podmínky. Stávající pojišťovny navíc čeká boj s novým hráčem na trhu pojištěním vozidel a to s pojišťovnou VZP ČR a.s. 

Bohužel cenu havarijního pojištění negativně ovlivňují dražší opravy. Ceny stoupají u náhradních dílů i práce automechaniků a v servisech. Udržet cenu na nižší hladině je tak pro pojišťovny téměř nemožné. Nikdo přece nechce na své práci prodělávat a tak české pojišťovny čeká nesnadný boj o udržení cen a zákazníků.

Pojišťovna VZP ČR – nový hráč na trhu s pojištěním vozidel

VZP ČR není žádným nováčkem v oblasti pojištění. Až do loňského roku nenabízela pojištění vozidel.To se změnila v březnu 2018. PVZP ČR nabízí jako povinné ručení, tak i havarijní pojištění.  Řidiči si mohou uzavřít havarijní pojištění Jízda ve dvou variantách – Trefa a Klasik. První varianta nabízí komplexní havarijní pojištění pro všechna vozidla, druhá se hodí zejména pro vozidla s rokem výroby starším 5 let. Pokud si vlastník vozidla sjedná u VZP i povinné ručení, získá nárok na odtah až do 300 kilometrů a kompletní asistenční služby.