Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Havarijní pojištění online

Pojištění vozidel nezahrnuje pouze zákonné povinné ručení, možnosti pojištění jsou mnohem pestřejší. Opravdu komplexní pojištění chránící vozidlo, jeho majitele a případně i posádku kromě povinného ručení zahrnuje také havarijní pojištění a další doplňková pojištění.

Povinné ručení versus havarijní pojištění 

Stále existují lidé, kteří v pojištění vozidel tápou. Není jim jasné, k čemu je dobré havarijní pojištění, kdy si platí povinné ručení. Ve skutečnosti se jedná o dvě naprosto rozdílné pojištění, které společně tvoří komplexní pojistnou ochranu. 

Povinné ručení je dané zákonem a chrání motoristů před důsledky jeho chyb. Způsobí-li nehodu a škodu jiným osobám, tyto škody budou zaplaceny z jeho pojištění. Příklad: Řidič jednoho vozidla nedá přednost zpráva a střetne se s vozidlem druhým. Majitel druhého vozidla má právo po něm požadovat úhrad vzniklé škody. Tu zaplatí pojišťovna viníka, nikoliv viník sám. 

Havarijní pojištění je pravý opak a kryje ty škody, které si na vozidle způsobí jeho vlastník sám (např. jím zaviněná havárie, špatné parkování apod.) či neznámý viník (vandalismus, krádež) nebo k nim dojde v důsledku nečekaných událostí (střet se zvěří, živelné událostí). Některé pojišťovny však nabízí možnost připojistit si k povinnému ručení střet se zvěří či živelné události. 

Jak si sjednat nejlevnější havarijní pojištění 

Havarijní pojištění obvykle nabízí stejné pojišťovny, které poskytují povinné ručení. Nejvýhodnější bývá uzavření obou typu pojištění u stejné pojišťovny, protože nabízí slevy až ve výši 10 %. Pokud si však vybíráte úplně nové pojištění, vyplatí se porovnat více konkurenčních nabídek mezi sebou. Můžete tak učinit osobně a zajít na jednotlivé pobočky. To je však časově náročnější způsob.

Mnohem lepší způsob představuje porovnání a sjednání havarijního pojištění online. Jak to funguje? Na internetu si vyhledáte kalkulačku havarijního pojištění, vyplníte požadované informace o sobě a vozidle a vyčkáte si na výsledek porovnání. Z vypracovaného přehledu si vyberete vítěznou nabídku a úplně jednoduše si havarijní pojištění objednáte.