Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Havarijní pojištění vozidel srovnání

Komplexní pojištění vozidel je tvořené povinným ručením, havarijním pojištěním a vybranými doplňkovými připojištěními. Povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla je dáno zákonem a musí jej mít bez výjimky sjednané každý vlastník provozovaného motorového vozidla. Naopak sjednání havarijního pojištění a případně i doplňkových připojištění je dobrovolné.

Proč je havarijní pojištění důležité? 

Hodně motoristů si sjedná povinné ručení, protože nemá na výběr, a havarijní pojištění prostě neřeší. Nejedná se totiž o zrovna levný druh pojištění. Jenomže havarijní pojištění kryje právě takové škody, na které se nevztahuje povinné ručení. 

Týká se to především škod způsobeným havárií na vlastním vozidle, při živelných událostí (např. kroupy, povodeň, požár, pád stromů a jiné), vandaly nebo když vám vozidlo ukradnou zloději. 

V těchto případech si vlastník vozidla způsobil vlastní chybou nebo je viník neznámě a škodu tedy nelze uhradit z jiného povinného ručení. Náklady související s opravou či krádeží tak musí nést sám, pokud nemá sjednané havarijní pojištění. 

Havarijní pojištění srovnání 

Je pravda, že havarijní pojištění není levné. Na druhou stranu pojišťovny neustále přichází s novými nabídkami, a díky tomu lze sehnat kvalitní havarijní pojištění nejen na nové auto, ale i levnější pojištění na auto starší. Jelikož havarijní pojištění nabízí všechny pojišťovny nabízející povinné ručení, stačí si projet jejich nabídky a najít pojišťovnu, která vám nabídne výhodné pojištění přímo na míru.

Havarijní pojištění si můžete porovnat snadno a rychle doma, aniž byste museli osobně chodit na jedinou pojišťovnu pobočku. Stačí vám vyhledat výhodný internetový online srovnavač, který za vás havarijní pojištění srovnání provede. Na vás zbude už jen výběr nejlepší nabídky, objednávka a zaplacení pojistného.

Havarijní pojištění je obvyklé platné po dobu jednoho roku, ale některé pojišťovny nabízí i variantu krátkodobého havarijního pojištění vhodného například pro motorky nebo veterány.