Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Nejvýhodnější stavební spoření

Říká se, že spořit je lepší než splácet. Přesvědčte se o tom sami a sjednejte sobě nebo dětem stavební spoření. Jedná se totiž o jedno z nejlepších spoření na trhu.

Stavení spoření je podle expertů v posledních letech spíše na útlumu, i tak se ovšem jedná o velmi kvalitní produkt, který má smysl si sjednat. Získáte dobrou úrokovou míru a navíc můžete ročně od státu získat až 2 000 Kč. Navíc pokud chcete, můžete čerpat výhodný úvěr ze stavebního spoření nebo překlenovací úvěr .

Jaké je nejvýhodnější stavení spoření

Nejvýhodnější stavební spoření je především takové, které nabízí za nejmenší objem poplatků, nejefektivnější zúročení vkladů. Stavební spořitelny se většinou snaží pokrýt vysoké úroky vysokými poplatky, proto vám doporučujeme srovnat jednotlivá stavební spoření před jejich objednáním.

Kromě výběru samotné pojišťovny se i vy budete podílet na nejvýhodnějším stavebním spoření. A to tak, že zvolíte správnou výši splátek. Od jejich výše se totiž odvíjí výše státní dotace. Ta může být maximálně 2 000 Kč ročně a rovná se 10 % z výše vašich splátek. Zvolená výše splátek by zároveň neměla být tak vysoká, aby negativně neovlivnila váš rodinný rozpočet.