Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Investiční životní pojištění

Životní pojištění nemusí být pouze o pojistné ochraně, ale může nabízet také něco navíc. Investiční životní pojištění poskytuje nejen kvalitní pojistnou ochranu, ale rovněž možnost investování do podílových fondů. S tímto typem pojištění získáte nejen pojištění ale i možnost, jak vydělat.

Životní pojištění momentálně zahrnuje tři základní varianty – rizikové, investiční a kapitálové životní pojištění. Všechny varianty mají svá pro a proti. Důležité je zvážit, která z variant je výhodná právě pro vás. Investiční životní pojištění je určené pro ty, kdo chtějí ochránit své blízké a zároveň mají dostatek volných finančních prostředků, které mohou investovat a zajistit tak sobě i své rodinně další výdělek.

Správné nastavení životního pojištění je základ

Mnoho lidí při uzavírání životního pojištění dělá zásadní chybu. Nechá se přesvědčit k podpisu “nějaké” smlouvy, aniž by se dostatečně zajímali o rozsah pojištění. Ideální životní pojištění zahrnuje nejen riziko úmrtí, ale také trvalou invaliditu, závažnou nemoc či ztrátu zaměstnání. Velmi často se stává, že pojištěný je v důsledku nehody či nemoci zcela bezmocný, ale rodina z jeho pojistky nedostane ani korun, dokud je naživu. Důležité je rovněž správně stanovit pojistnou částku.

Výhodná investice s malým rizikem

To byla část, která se týkala pojištění. Následuje další rozhodnutí, které souvisí s investiční částí. Klient se sám rozhoduje, jakou částku vloží do pojištění a jakou do investování. Sám si rovněž vyber podílový fond, do něhož se rozhodne vkládat své finanční prostředky, a také míru rizika s ohledem na plánovaný výnos. Investiční strategii a poměr částek je zpravidla možné měnit v průběhu platnosti pojištění. Výhodné je i to, že v případě investičního životního pojištění si můžete odečíst daňový základ.

Srovnejte si životní pojištění