Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Životní pojištění 2018

Z dlouhodobého hlediska mají nejzávažnější dopady na rodinný rozpočet vážné nemoci, trvalé následky úrazů, částečná či plná invalidita a v nejhorším případě úmrtí živitele rodiny. Jednou z možností, jak být na takové situace připravený, jež životní pojištění.

Základní životní pojištění obvykle chrání pojištěného a jeho rodinu pouze pro případ úmrtí. Připojištění dalších rizik, které životní pojištění prodraží, závisí na rozhodnutí pojištěného. Základní životní pojištění obvykle stačí pro potřeby banky poskytují hypotéku, rozšířené životní pojištění je důležité v rodinách, kde je živitelem jeden z partnerů. V případě výpadku jeho příjmu by se tak celá rodina dostala do závažných potíží. 

“Nějaké” životní pojištění má uzavřené 50 % Čechů 

Pojišťovny uvádí, že životní pojištění má sjednané přes 50 % Čechů a dalších 20 % si jej plánuje uzavřít. Podstatná většina lidí se životní pojištění uzavírá z důvodu finančního zabezpečení rodiny v případě úmrtí. Pouze pětina Čechů má pojištěné také riziko dlouhodobě nemoci a desetina riziko invalidity, dlouhodobé pracovní neschopnosti či trvalých následků úrazu. 

Novinky v životním pojištění 

Pojišťovny poskytující životní pojištění nabízí řadu novinek, které budou platit také v roce 2018. Například Allianz pojišťovna poskytuje slevu ve výši 28 % osobám, kteří netrpí nadváhou a nekouří. Česká pojišťovna nabízí bonus u dětského životního pojištění v podobě vyšetření klíštěte na lymskou boreliózu zdarma. ČSOB Pojišťovna nabízí o 30 % levnější pojištění vážných nemocí a smrti. Životní pojišťovna MetLife nabízí slevu až 37 % za zdravý životní styl. U Kooperativy si zase mohou životní pojištění sjednat i lidé trpící cukrovkou. Pojišťovna České spořitelny má výhodnou nabídku pro sportovce – součástí životního pojištění jsou i rizikové rekreační sporty. Stačí před plánovanou aktivitou poslat krátkou SMS zprávu.

Srovnejte si životní pojištění