Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Životní pojištění srovnání

Život není vždy fér a tu a sem si pro nás nachystá ne zrovna příjemná překvapení. Bohužel se mnohdy jedná i o tragické životní události, které životy rodin a jejích členů nadobro změní. Ne vždy je v našich silách těmto událostem předejít a zabránit. Můžeme se však na tyto situace alespoň částečně připravit.

To se týká zejména finanční části. Typickým příkladem je rodina, která je závislá na jednom příjmu (zpravidla muže, ale výjimkou nejsou ani ženy) jako jediného živitele rodiny. Doslova během pár vteřin se mohou její členové dostat do nezáviděníhodné situace ve chvíli, kdy živitel rodiny již není schopen příjem zajistit (např. v důsledku náhlé ztráty zaměstnání, nemoci či nehody). Kde vzít peníze na další živobytí? Jak zaplatit stávající účty, jako je nájem, hypotéka, leasing, jídlo a další?

Životní pojištění aneb zabezpečte své blízké

A právě proto vznikl pojistný produkt životní pojištění. Jeho hlavním účelem je finanční zabezpečení blízkých v případě, že živitel rodiny (pojištěný) není schopen zajistit rodinu z důvodu trvalé invalidity či dokonce úmrtí. Ve chvíli, kdy dojde k pojistné události v souladu s pojistnými podmínkami, je pojistné plnění vyplaceno obmyšlené osobě, kterou zpravidla bývá partner/ka či manžel/ka. Důležité samozřejmě je správné nastavení pojistné částky, aby nutné potřeby rodiny byly zajištěny co nejdéle.

Jak si vybrat správné životní pojištění?

Životní pojištění nabízí tři různé typy – rizikové, investiční a kapitálové životní pojištění. První varianta poskytuje pouze pojistnou ochranu v případě úmrtí. Další dva typy kromě pojistné ochrany nabízí investiční či spořicí složku, díky které lze naspořit peníze do budoucna. Ve chvíli, kdy si vyberete typ životního pojištění, nastal čas vybrat si konkrétní produkt. K tomu vám pomůže možnost životní pojištění srovnání. Porovnáte si mezi sebou více produkt a snadno tak zjistíte, který je pro vás ten nejvhodnější.