Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Běžné účty - srovnání

Porovnejte si nabídku všech bank a vyberte si nejlepší účet. Chcete vedení zdarma? Výběry z bankomatu zdarma? Stačí si vybrat.

Nejlepší běžný účet?

Neexistuje nejlepší běžný účet, protože každý od svého bankovního účtu očekává něco jiného. Někdo chce vedení zdarma, někdo jiný rád zaplatí menší paušál a nic jiného, někdo chce velkou zavedenou banku a jiný naopak preferuje mládí a dravost nových bank.

Důležité je určit si, co od svého běžného účtu očekáváte a podle toho vybírat. Potřebujete osobní kontakt a chcete chodit na pobočku? Pak si asi nevyberete internetovou banku, která má tři pobočky v republice. Pokud naopak banku navštěvovat nechcete a preferujte kontakt pomocí moderních technologií (internet, mobil, tablet), zvolíte některou z nových menších bank.

Účty bez poplatků za vedení

Platíte za vedení účtu neúměrně mnoho a chcete změnu? Zde jsme vybrali účty, u kterých banky za vedení neúčtují žádný paušál:

mBank mKonto Více o účtu
Airbank Účet s malým tarifem Více o účtu
Equabank Běžný účet Více o účtu
Fio Běžný účet bez poplatků
Zuno Účet

Jak si založit běžný účet online

Moderní banky nabízejí většinou založení účtu bez nutnosti navštívit pobočku. Všechny potřebné údaje a dokumenty dodáte bance přes internet a podpis smlouvy proběhne buď poštou, nebo s pomocí kurýra, který smlouvu přiveze v dohodnutý čas na dohodnuté místo. Pokud nepotřebujete s bankou řešit nic speciálního, nemusíte do ní nikdy vkročit.

Jakmile má banka všechny dokumenty, je účet aktivován. Informaci o tom obvykle obdržíte na e-mail nebo mobilní telefon. Pokud jste využili kodex mobility, budete mít na novém účtu i trvalé příkazy a inkasa ze staré banky.

Může se vám samozřejmě stát, že zapomenete někomu sdělit, že máte jinou banku a on vám bude posílat peníze na starý účet. Z tohoto důvodu je dobré si původní účet nějakou dobu ponechat a pokud na něj přichází peníze, tak jejich odesilatele infromovat o změně. Zhruba po třech až šesti měsících lze starý účet zrušit.