Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Změna dodavatele plynu

Změnou dodavatele plynu můžete ušetřit tisíce. Porovnejte si nabídky všech dodavatelů a vyberte toho nejvýhodnějšího.

Jak změnit dodavatele plynu

Změnit dodavatele plynu není nic těžkého a zvládne to opravdu každý. Veškeré papírování se dá vyřešit z pohodlí domova prostřednictvím internetu. Na specializované kalkulačce si srovnáte ceny dodavatelů plynu a vyberete si toho, který je pro vás nejvýhodnější. Veškeré papírování vyřešíme zdarma za vás.

Změna dodavatele plynu probíhá pouze smluvně, tj. na papíře. Nemusíte se bát, že by vám nový dodavatel rozkopal chodník a přiváděl si vlastní portubí. Změna dodavatele nevyžaduje žádný zásah do existující infrastruktury. Dodavatel plynu si potrubí pronajímá od majitele a pro vás se tak technicky nic nezmění - je to podobné, jako když měníte mobilního operátora. Dokonce vám do domu proudí stejný plyn jako dosud, akorát za něj platíte někomu jinému a obvykle méně - proto dodavatele měníte. Jedinou změnou pro vás tak je, že začnete dostávát faktury od jiné firmy.

Co budete potřebovat

Na co si dát pozor

I na změně dodavatelů plynu se přiživují různí nepoctivci. Nikdy nepodepisujte smlouvu s podomním prodejcem, který vám zazvoní u dveří a tvrdí, že vám zlevní plyn. Je téměř jisté, že na internetu najdete daleko výhodnější nabídku a hlavně budete mít čas si vše pořádně prostudovat a promyslet.

Pozor si dejte také na různé "kontrolory" plynoměrů. Často se vydávají za pracovníky vašeho dodavatele plynu a pod záminkou kontroly plynoměru nebo plynových spotřebičů, se vám mohou pokusit podstrčit k podpisu nevýhodnou smlouvu o změně dodavatele.

Pozor na dlouhotrvající smlouvy bez možnosti výpovědi. Není nijak rozumné uzavírat smlouvu na deset let jen kvůli tomu, že vám prodejce naslibuje hory doly. Nikdo neví, jak se budou ceny plynu vyvíjet a pokud vám někdo nabízí smlouvu například na zmíněných deset let, dělá to jen kvůli svému zisku a ne proto, aby vám garantoval deset let nízké ceny plynu. Obecně lze doporučit podepisovat smlouvy maximálně na dva roky.