Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Půjčky od lidí

Půjčte si od lidí za výhodnější úrok, než jaký dostanete v bance. Zadejte výši požadovaného úvěru, velikost splátek a počkejte na nabídky od lidí, kteří vám budou chtít půjčit.

Jak to funguje

Půjčky od lidí jsou jednoduchý způsob jak získat peníze, aniž byste museli jednat s bankovní nebo nebankovní společností. Vy zadáte parametry půjčky a obyčejní lidé jako vy se na základě vaší nabídky rozhodují, zda a kolik vám půjčí. Zpravidla nezískáte celou půjčku od jednoho investora, ale bude poskládána od několika věřitelů.

Některé P2P systémy nechají úrok nabídnout přímo tím, kdo vám půjčí (Benefi) a pak se rozhoduje v takzvané reverzní aukci. Systém pak automaticky akceptuje pouze nabídky s nejnižší úrokovou mírou. Jiný princip má například Zonky, kde úrok určí systém předem a lidé už jen nabízí, kolik vám půjčí. Jakmile je dosaženo na požadovanou výši úvěru, peníze se odesílají na váš účet.

Vyberte si P2P půjčku

Zonky Zonky (Znáte z TV) Více informací a online žádost

Hlavní výhody půjček od lidí

Hlavních výhod půjček od lidí je hned několik. V prvé řadě si sami pomocí velikosti splátek určujete výši úroku, je tedy na vás kolik maximálně zaplatíte navíc. Výsledný úrok ovšem může být ještě nižší. Vzhledem k aukčnímu systému podobnému tržnímu prostředí, se sami investoři budou doslova předhánět, kdo vám dá menší úrok. Ve výsledku pak můžete získat ještě levnější půjčku, než se kterou jste původně počítali.

Nikdo vás taky nenutí si půjčku vzít, i když vložíte nabídku. Přestože jednotlivé investory odmítat nemůžete, výslednou nabídku jako takovou ano. A to i v případě, že dosáhnete na požadovanou částku. Půjčku můžete kdykoliv splatit předčasně zdarma.

Tipy jak získat nejlepší půjčku od lidí

Pokud máte dost času, začněte vkládat nabídky schválně s nižší úrokovou sazbou a až pokud úvěr nezískáte, nabídněte vyšší úrok.

Ke každé žádosti nezapomeňte doložit výpis z úvěrového registru a potvrzení o příjmech. Investoři tak uvidí méně rizikového žadatele a jsou ochotni nabídnout nižší úrok.

Nežádejte více, než doopravdy potřebujete, ušetříte tak na poplatku za zprostředkování úvěru.

Neukončujte aukci předčasně. I pokud je nastřádána dostačující částka, noví investoři stále mohou vkládat své nabídky obsahující nižší úrokové sazby a tím vyřadí jiné věřitele.

Podmínky poskytnutí půjčky