Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Kolik si mohu půjčit

Půjčky od lidí jsou novinkou na úvěrovém trhu. Díky nim můžete získat peníze za těch nejvýhodnějších podmínek. Pokud budete mít štěstí. Kolik vám ale lidé půjčí?

Peer2Peer půjčky, jak jsou půjčky pro lidi často nazývány, jsou určeny spíše pro žadatele o spotřebitelské úvěry. Rozhodně se nejedná o konkurenční služby pro mikropůjčky. Jen samotné nastřádání limitu úvěru od investorů může trvat i jeden měsíc. Výhodou je pak nižší úroková sazba a vyšší limit pro čerpání.

Půjčku si můžete vzít až do limitu několika set tisíc Kč s dobou splatnosti obvykle do 60 měsíců. Tady ovšem bude záležet především na dokumentech, které P2P společnosti dodáte. Vždy musíte dokládat alespoň potvrzení o příjmech, a pokud chcete také výpis z úvěrového registru, který prokáže, že jste spolehlivý dlužník. A podle toho se také bude odvíjet výše půjčky.

Jak získám výpis z registru

Doložit výpis z úvěrového registru se vám vyplatí hned ze dvou důvodů. V prvé řadě, jak již bylo řečeno, budete mít v některých systémech nárok na vyšší půjčku. Za druhé se tak prokáže vaše vyšší bonita a lidé vám budou ochotnější půjčit za nižší úrok.

Získat výpis z registru je v snadná záležitost, ale bohužel něco stojí. Obvykle budete potřebovat výpis jak z bankovního, tak i nebankovního registru. Zaplatíte po 100 Kč za jeden a dojdou vám poštou domů do 30 dnů od podání žádosti. Výpisy lze také získat na počkání v sídle registrů (Praha), ale v takovém případě zaplatíte za každý 200 Kč.

O výpis lze požádat i online. Stačí se registrovat na společném projektu bankovního a nebankovního registru kolikmam.cz a tam o výpis elektronicky zažádat. Nemusíte tedy nikam chodit a vše máte hotovo za několik málo minut. Po registraci je ovšem nejprve nutné podepsat smlouvu, která vám přijde poštou a poštou ji podepsanou zašlete zpět.