Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Změna dodavatele elektřiny

Změnou dodavatele elektřiny můžete ušetřit tisíce. Porovnejte si nabídky všech dodavatelů a vyberte toho nejvýhodnějšího.

Jak změnit dodavatele elektřiny

Změnit dodavatele elektřiny není nic těžkého a zvládne to opravdu úplně každý. Navíc veškeré papírování se dá vyřešit z pohodlí domova prostřednictvím internetu. Na specializované kalkulačce si srovnáte ceny dodavatelů elektřiny a vyberete si toho, který je pro vás nejvýhodnější. Veškeré papírování spojené se změnou vyřešíme zdarma za vás.

Změna dodavatele elektřiny probíhá pouze smluvně, tj. na papíře. Nemusíte se bát, že by vám nový dodavatel rozkopal chodník a přiváděl si vlastní elektrické dráty. Změna dodavatele nevyžaduje žádný zásah do existující infrastruktury. Dodavatel elektřiny si dráty a kabely pronajímá od jejich majitele a pro vás se tak technicky nic nezmění - je to podobné, jako když měníte mobilního operátora. Dokonce vám do domu proudí stejná elektřina jako dosud, akorát za ní platíte někomu jinému a obvykle méně - proto dodavatele měníte. Jedinou změnou pro vás tak je, že začnete dostávát faktury za elektřinu od jiné firmy než dosud.

Co budete potřebovat

Na co si dát pozor

I na změně dodavatele elektřiny se přiživují různí nepoctivci. Nikdy nepodepisujte smlouvu s podomním prodejcem, který vám večer zazvoní u dveří a tvrdí, že vám zlevní elektřinu. Je téměř jisté, že na internetu najdete daleko výhodnější nabídku a hlavně budete mít čas si vše pořádně prostudovat a promyslet.

Pozor si dejte také na různé "kontrolory" elektroměrů. Často se vydávají za pracovníky vašeho dodavatele a pod záminkou kontroly elektroměru nebo elektrických spotřebičů, se vám mohou pokusit podstrčit k podpisu nevýhodnou smlouvu o změně dodavatele.

Pozor na dlouhotrvající smlouvy bez možnosti výpovědi. Není nijak rozumné uzavírat smlouvu na deset let jen kvůli tomu, že vám prodejce naslibuje hory doly. Nikdo neví, jak se budou ceny elektřiny vyvíjet a pokud vám někdo nabízí smlouvu například na zmíněných deset let, dělá to jen kvůli svému zisku a ne proto, aby vám garantoval na deset let nízké ceny elektřiny. Obecně lze doporučit podepisovat smlouvy maximálně na dva roky.