Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Srovnání cen a změna dodavatelů plynu i elektřiny

Změnit dodavatele elektřiny či plynu není nic těžkého a zvládne to opravdu každý. Vše se dá vyřešit z pohodlí domova prostřednictvím internetu. Na specializované kalkulačce si srovnáte ceny dodavatelů energií a vyberete si toho, který je pro vás nejvýhodnější. Veškeré papírování vyřešíme za vás.

Elektřina

Elektřina

Ušetřete za elektřinu. Zadejte vaší spotřebu a zjistěte, kolik můžete změnou dodavatele ušetřit.

Plyn

Plyn

Ušetřete za plyn. Zadejte vaší spotřebu a zjistěte, kolik můžete změnou dodavatele ušetřit.

Jak probíhá změna dodavatele

Změna dodavatele probíhá pouze smluvně, tj. na papíře. Nemusíte se bát, že by vám nový dodavatel tahal do domu nové dráty či potrubí. Změna dodavatele nevyžaduje žádný zásah do existující infrastruktury. Dodavatel elektřiny či plynu si dráty a potrubí pronajímá od majitele a pro vás se tak technicky nic nezmění. Dokonce vám proudí do domu stejný plyn a stejná elektřina jako dosud, akorát za ní platíte někomu jinému a obvykle méně (proto změnu děláte). Jedinou změnou pro vás tak je, že dostáváte faktury od jiné firmy.

Na co si dát pozor

I na změně dodavatelů elektřiny a plynu se přiživují nepoctivci. Nikdy nepodepisujte žádnou smlouvu s někým, kdo vám zazvoní u dveří a tvrdí, že vám zlevní elektřinu nebo plyn. Je téměř jisté, že na internetu najdete výhodnější nabídku a hlavně budete mít čas si vše řádně prostudovat a zvážit. Podepsat smlouvu na mnoho let mezi dveřmi je nerozum.

Pozor si dejte rovněž na různé "kontrolory" spotřebičů. Často se vydávají za pracovníky vašeho dodavatele plynu či elektřiny a pod záminkou kontroly elektroměru, plynoměru či vašich spotřebičů, se vám mohou pokusit podstrčit k podpisu nevýhodnou smlouvu o změně dodavatele.

Pozor na dlouhotrvající smlouvy bez možnosti výpovědi. Není nijak rozumné uzavírat smlouvu na deset let jen kvůli tomu, že vám dodavatel naslibuje hory doly. Nikdo neví, jak se budou ceny energií vyvíjet a pokud vám někdo nabízí smlouvu například na zmíněných deset let, dělá to jen kvůli svému zisku a ne proto, aby vám garantoval deset let nízké ceny. Nezavírejte si cestu k tomu, že dodavatele můžete opět vyměnit.