Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Ceny energií 2019

O zlevňování bohužel řeč nebude. Odborníci předpovídají dražší energie a jejich slova potvrzují i dodavatelé energií. České domácnosti si v příštím roce připlatí za elektřinu i za plyn. V případě elektřiny se hovoří o nárůstu cen až o 10 %, u plynu přibližné o 5 až 7 %.

Ceny elektřiny 2019

Důvodem nárůstu cen elektřiny jsou vyšší velkoobchodní ceny na burzách. Dodavatelům energií dochází starší a levnější zásoby a pomalu musí sáhnout do zásob, které nakoupili dráže. Řada dodavatelů už nyní oznámila, že příští rok budou muset přistoupit k navýšení cen. Odborníci odhadují, že větší změnu pocítí zákazníci menších dodavatelů energií, kteří žádné zásoby nemají a elektřinu odebírají přímo z burzy. Průměrné navýšení se odhaduje okolo 5 %, může být ale i vyšší.

Ceny plynu 2019

Domácnosti odebírající plyn si bohužel připlatí i tomto případě. Velkoobchodní ceny plynu letos stouply téměř o 50 %. Zdražování plynu hlásí někteří dodavatelé již od listopadu letošního roku. V roce 2019 plyn zdraží v průměru o 5 až 7 %. Tvrdí to analytici i dodavatelé energií. Nárůst cen se nedotkne pouze domácností, které souhlasili se zafixováním ceny na rok 2019. To samozřejmě platí i v případě odběru elektřiny.