Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

3 nejčastější důvody pro refinancování úvěru

Refinancování znamená nahrazení jednoho úvěru druhým poskytnutým jinou konkurenční finanční společností. Proč bychom vůbec měli měnit poskytovatele úvěru? Má to nějaké výhody nebo je to jen další způsob, jakým se banky i nebankovní společnosti mezi sebou přetahují o klienty?

Pokud už sami s refinancováním nemáte vlastní zkušenosti, určitě jste o možnosti refinancování úvěru slyšeli. Nejčastěji úvěrové společnosti nabízí refinancování hypotéky. Refinancovat však lze i také běžné spotřebitelské úvěry.

Proč je refinancování úvěru výhodné?

Podmínky při poskytování spotřebitelských úvěrů se neustále mění. V poslední době například klesají úrokové sazby, ruší se nejrůznější poplatky a poskytovatelé úvěrů nabízí další výhody. Pokud jste se například sjednali úvěr před delší dobou, platíte na úrocích více než ten, kdo si půjčku vyřídil právě nyní.

Proč byste tedy platili více, když můžete platit stejně jako nový klient? To je podstata refinancování úvěru. Tím, že si u konkurenční společnosti sjednáte úvěr nový, získáte významně lepší podmínky splácení. Navíc nový poskytovatel úvěru zpravidla vyřídí nutnou formalitu a vy s refinancováním nemáte žádné velké starosti. Kdy se vyplatí zažádat o refinancování úvěru?

Kdy se refinancování úvěr vyplatí?

Refinancování úvěru by mělo přinést nějakou výhodou. Měli byste například zaplatit méně na úrokové sazbě a nižších nebo dokonce nulových poplatcích. Kdy se refinancování úvěru opravdu vyplatí? Známe minimálně 3 důvody:

  1. Nejste spokojeni se stávající bankou – nelíbí se vám služby a servis, který vaše banka poskytuje? Změňte ji!
  2. Vaše banka vám odmítá nabídnout lepší podmínky – už jste se svou bankou stávající úvěr řešili, ale bez výsledku. Najděte si lepší!
  3. Uvažujete o navýšení úvěru – hodily by se vám peníze navíc, ale nechcete si brát další půjčku. Refinancujte a novou půjčku si jednoduše navyšte o potřebnou částku.