Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Refinancování půjčky

Už několik měsíců či let splácíte půjčku a jak tak průběžné sledujete dění, zjišťujete s nemalým rozčarováním, že půjčky jsou stále výhodnější. Zatímco vy splácíte až nehorázně vysoké úroky, váš soused vám nadšeně vypráví, jak nízký úroky má u své půjčky. Proč se rozčilovat, když půjčku můžete jednoduše refinancovat?

Refinancování je skvělá možnost, jak u stávající půjčky snížit úroky či jinak vylepšit podmínky. Nejedná se o přitom o žádný dobrý skutek ze strany bank a úvěrových společností. Je to pozitivní přínos konkurenčního boje. Banky i nebankovní společnosti si mezi sebou neustále přetahují klienty a jedním z osvědčených způsobu je právě převzetí půjčky za lepších podmínek. Klient ušetří a ve výsledku je mu jedno, které bance zaplatí. Hlavně, když je to méně.

Jak refinancovat půjčku?

Pokud se tedy v takové situaci nacházíte a máte pocit, že byste na tom mohli být výrazně lépe, jděte do toho. Ne však bezhlavě. Refinancování nemusí být výhodné za každých okolností. Nejprve se poohlédněte o nabízených možnostech. Porovnejte si půjčky online, oslovte konkurenční poskytovatelé půjček.

Zaslané nabídky si důkladně prostudujte a porovnejte je s vaší stávající půjčkou. Nižší úrok nemusí znamenat levnější půjčku. Důležitou roli hrají veškeré poplatky, které s půjčkou souvisí. Zajímejte se o poplatky za sjednání půjčky, za vedení úvěrového účtu či za předčasné splácení. To vše může výslednou cenu půjčku ovlivnit.

Co vše je možné refinancovat?

Velmi často se využívá refinancování hypoték. Úrokové sazby se u hypoték mohou změnit a vzhledem k výši hypotéky lze správným refinancováním ušetřit až několik tisíc korun ročně. Refinancovat se však dají běžné spotřebitelské úvěry, online půjčky, kontokorentní úvěry i úvěry na kreditní kartách. Pokud splácíte více půjček najednou a usilujete o jejich sjednocení do jedné půjčky se sjednocenými a výhodnějšími podmínkami, jedná se o konsolidaci půjček.