Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Refinancování půjček – kalkulačka

Splácíte nevýhodnou půjčku s drahým úrokem či vysokými poplatky? Téměř závistivě sledujete aktuální situaci, kdy úrokové sazby klesají a půjčky jsou stále levnější? Na nic nečekejte a získejte stejně výhodné podmínky také pro svou půjčku. Jak? Refinancujte!

Neexistuje žádný důvod, proč setrvávat u nevýhodné půjčky a platit vysoké úroky. Možná jste si svou půjčku vyřizovali před léty, kdy podmínky nebyly zdaleka tak výhodné. To však neznamená, že nemáte právo na lepší podmínky právě teď. Stále oblíbenějším způsobem, jak nevýhodnou půjčku proměnit ve výhodnou, je refinancování půjček.

Co znamená refinancování půjček

Nejedná se o nic složitého. Na straně jedné jste vy a poskytovatel půjčky, kterému splácíte drahou půjčku. Na straně druhé existují konkurenční banky a nebankovní poskytovatelé půjček, kteří vám nabízí lepší podmínky. Stačí je oslovit, požádat o nabídku a původní nevýhodnou půjčku nahradit novou a lepší půjčkou. Nový poskytovatel půjčky zpravidla vyřeší potřebnou administrativu související se splacením původní půjčky. 

Jak výhodné refinancovat

Novou půjčku si můžete najít různými způsoby. Můžete sami oslovit vybrané banky a požádat je o nabídku na refinancování půjčky. Nebo může využít online nástroj – refinancování půjčka kalkulačka. Zde si ve svém volném čase spočítáte, kolik můžete refinancováním půjčky ušetřit.

Stačí zadat požadované údaje (výše původní půjčky, měsíční splátka, výše úrokové sazby, poplatky nezahrnuté ve splátce, doba splatnosti půjčky apod.). Pokud se dozvíte, že refinancování půjčky je výhodné, zbývá vám už jen vybrat nejvýhodnější z nabídek na refinancování. 

Zbavte si více půjček

Refinancovat lze i více úvěrových produktů. V tomto případě hovoříme o konsolidaci a jedná se o spojení více úvěrů do jedné výhodnější půjčky. Při konsolidaci se zbavíte vysokého úroků, ale i poplatků a starostí se splácením více půjček. Konsolidovat lze nejen klasické půjčky, ale také kreditní karty a kontokorenty.