Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Refinancování americké hypotéky – jak na to

Mezi klasickou a americkou hypotékou je rozdíl. Zatímco klasická hypotéka je určená na financování nemovitosti, americkou hypotéku lze použít na cokoliv. Spojuje je jedna věc – zajištění úvěru vhodnou nemovitostí. Refinancovat však lze i americkou hypotéku a my si povíme, jak na to.

Americká hypotéka je klasický neúčelový hypoteční úvěr, který je zajištěný nemovitostí. Obvykle poskytuje nižší částky a kratší je i doba splatnosti. Vyplatí se sledovat aktuální podmínky a nebát se úvěr refinancovat, vyskytne-li se lepší nabídka. Máme pro vás pár tipů, jak americkou hypotéku refinancovat výhodně.

Sledujte úrokové sazby

Refinancování má smysl pouze tehdy, pokud přinese nějakou výhodou. Obvykle se refinancuje z důvodu výhodnější úroku. Rozdíl mezi sazbami je u americké hypotéky větší oproti klasickým hypotékám. Vyplatí se tedy sledovat aktuální dění a hlídat si sazby nejen u bank, ale i u nebankovních společností. Jakmile objevíte výhodnější sazbu, nebojte se požádat o nabídku na refinancování americké hypotéky.

Pozor na poplatky

S vedením úvěrů bývají spojené nejrůznější poplatky, které dosud nevymizely úplně. Nízká úroková sazba tedy nemusí být zárukou úspory při refinancování. Než se do refinancování pustíte na tvrdo, ujistěte se, že s novou nabídkou nejsou spojené poplatky, které by úvěr naopak ještě více zdražily.

Nechte si poradit od odborníků

Spousta lidí se do refinancování nepustí z toho důvodu, že problematice nerozumí a bojí se, že skončí ještě hůře. Nechtějí naletět na plané sliby. V takovém případě vám doporučujeme využít služeb finančních odborníků. Poradí vám, jak nejlépe refinancovat, doporučí vhodný produkt a ušetří tak vaše peníze. Na trhu své služby nabízí ověřené firmy, které za vás refinancování americké hypotéky vyřídí k všestranné spokojenosti.