Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Refinancování hypotéky

Refinancování lze jednoduše popsat jako proces, kdy splatíte stávající úvěr na bydlení novou hypotékou. Cílem je především získat výhodnější podmínky a ušetřit na splátkách nebo na poplatcích.

V dnešní době je refinancování hypotéky zcela běžný pojem a snad každá pořádná hypoteční banka tuto službu nabízí. Největší boom zažilo refinancování zvláště v posledních dvou letech, kdy úrokové sazby u hypotečních úvěrů klesly na historické minium. Občané toho začali využívat, a pokud to šlo, přešli k levnější konkurenci.

Výhody:

  • Získejte nižší úrokovou míru a uspořte na splátkách.

  • Neplaťte poplatky. Většina bank si od nového roku neúčtuje poplatek za vedení úvěru.

  • Rozložte si hypotéku na delší časové období a splácejte méně.

  • Rozložte si hypotéku na delší časové období a splácejte méně.

Kdy je nejlepší refinancovat

Nejvhodnější doba, kdy refinancovat hypotéku je rozhodně v období refixace úrokové sazby. Právě tehdy totiž máte možnost předčasně splatit celou hypotékou bez sankcí, které Vám banka jinak zcela jistě naúčtuje. Pokud totiž předčasně splatíte úvěr v období fixace, banka tak přichází o budoucí výnosy v podobě úroků, které jste se zavázali ve smlouvě zaplatit, a požaduje kompenzaci.

Někdy jsou sankce tak vysoké, že dokonce předčí i výhody, které nabízí konkurence. To už ale záleží na konkrétních smluvních podmínkách, na kterých jste s bankou dohodli.

Nejvýhodnější refinancování

Ať už vám končí období fixace nebo nekončí, porovnat váš stávající úvěr na bydlení s nabídkou na trhu a zjistit kolik můžete ušetřit, můžete zdarma a nezávazně pomocí online kalkulačky refinancování hypotéky