Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Půjčka do výplaty

Nečekané výdaje mohou zasáhnout každou domácnost. Do výplaty vám pak zbývá ještě pár dní, ale bankovní účet zeje prázdnotou. V takovém může přijít na scénu jedna z půjček do výplaty. Za krátkou dobu získáte pár tisíc, které vám z nepříjemné situace pomohou.

Půjčky do výplaty nejsou běžnými spotřebitelskými úvěry. Zatímco u banky si můžete často půjčit až 100 000 Kč a více, s těmito krátkodobými výpůjčkami získáte jen pár tisíc. Na úvěr mají také dost netradiční dobu splatnosti. Půjčky do výplaty splácíte většinou pouze jeden měsíc, s tím že máte možnost za poplatek půjčku prodloužit.

Kolik zaplatíte za půjčku do výplaty

Pokud máte porovnat cenu spotřebitelských úvěrů, nejčastěji budete srovnávat úrokovou míru nebo ještě v lepším případě RPSN. U půjček do výplaty toto lze dost obtížně. Většinou totiž tyto zápůjčky nejsou klasicky úročeny, ale platíte pouze poplatek za jejich vyřízení a díky době splatnosti kratší než jeden, RPSN nabývá absurdních čísel a je udáváno pouze proto, že to přikazuje zákon. Takže je také více méně k ničemu.

Cenu půjček do výplaty tedy nejlépe porovnáte přímo přes poplatek za vyřízení. A že je co porovnávat. Za půjčku 5 tisíc můžete u jednoho poskytovatele zaplatit až o několik stovek méně než u jiného. Pokud vás zajímají další čísla, doporučujeme porovnávat výši poplatku za odložení splátky úvěru popř. výši sankcí za opožděnou platbu. Tyto čísla vám pak dají představu, kolik stojí taková půjčka do výplaty.

První půjčka zdarma

Nejlevnější je půjčka zdarma . Tento marketingový tah přebírá hned několik poskytovatelů půjček do výplaty a skutečně nabízí novým klientům půjčku bez poplatku . Půjčka je bez poplatku ovšem pouze v případě, že jí včas splatíte a ani nebudete prodlužovat dobu splatnosti.