Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Půjčky do 5000 Kč

Nízkolimitní půjčky do 5000 Kč jsou v České republice stále populárnější. A nejen u nás, mikropůjčky doslova válcují B2C finanční trhy v celém západním světě.

Krátkodobé půjčkynebopůjčky do výplaty, ať už jim říkáte, jak chcete, v posledních letech se s nimi doslova roztrhl pytel. Jdou na ně reklamy v televizi, narazíte na ně v MHD. Jak to, že jsou tak naráz tak populární?

V prvé řadě se díky nízkému úvěrovému limitu přímo nejedná o likvidační půjčky, které člověka uvrhnou dodlužní pasti. Těch pár tisíc, je více méně schopný splatit za jeden měsíc téměř každý. A pokud ne je možné tyto půjčky za poplatek až o několik měsíců prodloužit. Člověku tak nehrozí exekuce ani soudní jednaní.

V druhé řadě mikropůjčky celkem služně konkurují ostatním úvěrům. Například v bance si většinou jeden nebo dva tisíce nepůjčíte. Většina spotřebitelských úvěrů začíná někde na 10 tisících korun. A když už ne, komu by se chtělo pro pár tisíc do banky, když si může snadno půjčit do 5000 Kč jednodušeonline.

Na co si dát pozor

Nějakou nevýhodu mikropůjčky přece jen mají. Díky nízké jistině se ve většině případůnejedná o spotřebitelský úvěr, a tudíž se jejich poskytování řídí trochu jiným zákonem. Před žádostí vám proto důrazně doporučujeme přečíst sivšeobecné obchodní podmínkyneborámcovou smlouvu. Zaměřte si přitom na:

  • Výši RPSN– u půjček do 5 000 Kč budeRPSNvždy o dost vyšší než u klasických spotřebitelských úvěrů, ale jestliže se vám na úvěrové kalkulačce zobrazípětimístné číslo, je čas se podívat po jiné půjčce.
  • Rozhodčí doložka– v jednoduchosti rozhodčí doložka říká, že jakékoliv porušení smlouvy (ať již z vaší nebo poskytovatelovy strany), bude řešit rozhodce místo soudu. Rozhodce přitom vždy vybírá poskytovatel půjčky.
  • Co se bude dít, pokudnezaplatíte včas– myslet na nejhorší se v tomto případě rozhodně vyplatí. Reakce poskytovatelů půjček totiž mohou být od zaslání upomínky až pomnohatisícové pokuty.

Půjčky do 5000 Kč zdarma

Nejlepší půjčka je ta, která se nemusí splácet. Tato půjčka se splácet sice musí, ale aspoň je zdarma. Některé společnosti (a není jich málo) nabízí novým zákazníkům první půjčku zdarma. V případě, že jí včas splatíte, neplatíte za ni žádné poplatky ani úroky. Půjčíte si 5 tisíc a vrátíte pět tisíc. Pokud žádáte o půjčku do 5000 Kč poprvé, najděte si půjčku zdarma na našem online srovnání . Pomůže vám uspořit několik stovek nebo i tisíc korun.