Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Půjčky před výplatou – jak se nespálit

Než využijete nabídku poskytovatele krátkodobých půjček, dobře si vše spočítejte a promyslete. Peníze si půjčte pouze pokud máte jistotu, že je v termínu vrátíte.

Vyberte si seriózní firmu

Když už se rozhodnete pro krátkodobou půjčku, vybírejte si pečlivě, od koho si půjčíte.

Protože si čtete tyto řádky, máte přístup k internetu a na něm najdete ty nejlepší informace a srovnání jednotlivých poskytovatelů. Nikdy nereagujte na nabídky firem, které vylepují své inzeráty na sloupy veřejného osvětlení a na zastávky MHD. Seriózní společnosti takto neinzerují.

Pokud vás osloví inzerce v novinách, rádiu či TV, vyhledejte si webové stránky dané společnosti a prostudujte je. Do vyhledávače Seznam nebo Google zadejte název společnosti a prozkoumejte několik prvních odkazů. Pokud na prvních místech naleznete negativní ohlasy, nepůjčujte si.

Co musí splňovat seriózní poskytovatel půjček 

  • má funkční webové stránky
  • zveřejňuje na nich veškeré podmínky, ceníky a kontaktní informace (žádný PO BOX)
  • nevyžaduje žádné platby předem ani volání na zpoplatněné linky začínají 900, naopak často nabízí bezplatnou infolinku začínající číslicemi 800
  • nabízí na webu reference reálných klientů (pozor na ty smyšlené)
  • jasně a přehledně vám ukáže, kolik si půjčujete a kolik a kdy musíte vrátit. Netají před vámi žádné poplatky a smlouva neobsahuje kličky a podmínky psané miniaturním písmem.

Pokud se nechcete probírat desítkami nabídek, vyberte si přímo u nás na Měšci – do našeho přehledu se dostanou pouze firmy splňující výše uvedená doporučení

Přejít na srovnání půjček před výplatou