Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Rychlost se při výběru půjčky nevyplácí. Úvěr hledejte jen u ověřených společností

Rychlé půjčky lákají na své snadné získání. Ne vždy se ale rychlost vyplatí. Bezmyšlenkovité uzavření prvního úvěru vás může vyjít pěkně draho. I půjčku v řádech pár tisíců korun tak rozhodně nepodceňujte. Porovnávejte aktuální nabídku na trhu a především se zajímejte jen o ty od ověřených společností.

Ne nadarmo se říká: „Rychle nabyl, rychle pozbyl.“ Pokud si i vy libujete v jednoduchosti a rychlosti vyřizování půjček, pak vzpomeňte na toto lidové přísloví. Ani drobný úvěr do 5 000 Kč se nedá srovnávat s nákupem rohlíku. Půjčení sotva pár tisíců korun vyžaduje důkladnou přípravu. V opačném případě by se z krátkodobé mikropůjčky mohl stát dlouhodobý dluh. 

Neznámým nebankovním poskytovatelům se vyhněte obloukem

Jak se popasovat s výběrem rychlé půjčky a nestrávit nad rozhodováním mládí? Prvním vhodným kritériem, které vám proces usnadní, je vybírat pouze z ověřených společností. Zapomeňte tak na „no name“ nebankovní poskytovatele. Jestliže vám název společnosti nic neříká a nemůžete na internetu dohledat žádné relevantní informace týkajícího se toho, kdo za půjčováním stojí, pak se takovému poskytovateli velkým obloukem vyhněte. 

Půjčku vybírejte jen od těch, kteří vám jsou dobře známí, kteří mají za sebou už desítky až stovky spokojených klientů a kteří vám nabídnou férové podmínky. 

Zapomeňte na úrok, myslete především na RPSN

Zaostření na parametry úvěru se vám několikanásobně vrátí. Rozhodně se ale nezajímejte jen o starou dobrou úrokovou sazbu. Ta vám na rozdíl od roční procentní sazby nákladů o výhodnosti půjčky mnoho nenapoví. Součástí RPSN jsou i všechny poplatky týkající se úvěru, díky čemuž snadno zjistíte, kolik za úvěr v konečné fázi zaplatíte.

Mezi další parametry, které nepodceňujte, jsou výše půjčky a doba splatnosti. I tyto dvě kritéria vám pomohou eliminovat nabídku půjček. Některé společnosti nenabízí úvěr na déle než jeden měsíc, jiné vám zas nepůjčí více jak 20 000 Kč. Pokud byste tak rychle potřebovali získat úvěr ve výši 25 000 Kč s dobou splatností 60 dní, nemuseli byste u všech uspět. 

Chozením od banky k bance půjčku rychle nesjednáte

Víte-li, jak na výběr rychlé půjčky, nezbývá nic jiného než se do samotného procesu hledání, vyjednávání, sjednávání a podepisování pustit. Pokud si ale myslíte, že půjdete od banky k bance a sem tam se stavíte i do nějaké nebankovní společnosti, pak výběr úvěru rozhodně nebude rychlý. U nebankovních poskytovatelů navíc můžete velmi tvrdě narazit. Někteří mají pouze sídlo společnosti a žádnými kamennými pobočkami nedisponují. 

Porovnávání aktuální nabídky tak můžete přenést do online světa a půjčky hledat na oficiálních stránkách všech poskytovatelů, ať už u Equa bank, Home Credit, Friendly Finance, České spořitelny nebo Provident. I tento způsob je možný, ale stále ne dostatečně rychlý. Proto pokud s výběrem úvěru spěcháte, vsaďte na internetové srovnávače, které porovnají aktuální nabídku na trhu půjček za vás.