Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Sjednejte si půjčku z pohodlí domova. Online můžete i nezávazně zažádat o úvěr

Potřebujete půjčit, ale máte pochybnosti? Nevíte, kam pro půjčku zajít a bojíte se nevýhodných podmínek? Zašlete nezávazné žádosti několika vytipovaným poskytovatelům a až poté se rozhodněte, který bude pro vás ten pravý.

Sjednání nejen nebankovní půjčky je nutné dobře zvážit, při výběru porovnávat nabídky a rozhodnutí neuspěchat. Vhod proto přijde zaslat nezávazné žádosti několika poskytovatelům a až poté vynést konečný verdikt. 

Udělejte si přehled o poskytovatelích i půjčkách z pohodlí domova

Zajít osobně jen k pěti nebankovním poskytovatelům a zeptat se na podmínky půjčky je časově velmi náročné. Naštěstí v dnešním online světě není potřeba obcházet celé město a osobně navštěvovat kamenné pobočky, o půjčku si můžete nezávazně zažádat i z pohodlí vašeho domova

Online zaslat žádost o úvěr lze desítkám nebankovních společností, díky čemuž snadno a rychle eliminujete ty, které vám půjčku nesjednají, a ty, které vám nabídnou nevýhodné podmínky. Vybírat pak můžete jen z těch, u nichž máte úvěr jistý a u nichž vás nečekají žádné skryté poplatky a vysoká roční procentní sazba nákladů.

Jak online nezávazná žádost o půjčku vypadá?

Formulář pro podání online žádosti o úvěr se liší podle typu úvěru a podle poskytovatele. Každá nebankovní společnost má jiné požadavky pro vyplnění nezávazné poptávky. Obecně lze ale říci, že musíte vyplnit:

 • osobní údaje, 
 • trvalé bydliště,
 • telefonní kontakt,
 • požadovanou výši půjčky,
 • požadovanou dobu splatnosti.

V některých případech budete muset také uvést, zda máte k dispozici nemovitost, kterou můžete dát do zástavy. V neposlední řadě pak musíte souhlasit se zpracováním osobních údajů a žádost odeslat. Na základě vámi uvedených údajů vás kontaktuje nebankovní společnost a probere s vámi možnosti úvěru. Obvykle klienta poskytovatel kontaktuje neprodleně, nejpozději do 24 hodin.

Jak vybrat vhodnou nebankovní půjčku?

Před jakýmkoliv verdiktem si vždy nechte zaslat smlouvu k prostudování, a to i přestože vás zajímá půjčka ihned bez doložení příjmu. Ukvapeným závěrům se raději vyhýbejte. Až po přečtení veškerých obchodních podmínek se rozhodujte, která nabídka vám bude vyhovovat a bude pro vás ta pravá. 

Jestliže vám poskytovatel nechce smlouvu zaslat k prostudování, nic mu nepotvrzujte a z výběru ho rovnou vyškrtněte. Kromě chování nebankovní společnosti se zajímejte ve smlouvě především o:

 • úrok,
 • RPSN,
 • dobu splatnosti,
 • výši půjčky,
 • možnost předčasných splátek,
 • sankce z prodlení.

Po vybrání té nejlepší nabídky, nezávaznou online žádost potvrdíte podepsáním smlouvy. Většina poskytovatelů umožňuje klientům čerpat peníze ihned v průběhu 24 hodin, nejčastěji převedením financí na běžný účet.