Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Investice do zlata

Postupné investice do zlata vám mohou časem přinést vlastní zlatou cihličku. Nemusíte investovat žádné závratné částky, postačí pár set korun měsíčně. Ve spolupráci s investičním makléřem, který pro vás bude zlato nakupovat za velkoobchodní ceny, se můžete cihly o váze 100 gramů dočkat relativně brzy.

Zlato je a bude věčné

Zlato je jeden z nejcennějších a nejdražších kovů na světě. Platilo to před tisící a stovkami let, a platí to i dnes. Zlato tady bylo před průmyslovou revolucí, před sestrojením prvního automobilu i před masovým rozšířením internetu. S největší pravděpodobností tu zlato bude i po nás. A právě proto má smysl investovat do zlata.

Proč je výhodné investovat do zlata?

  • fyzické vlastnosti zlata nepodléhají zkáze
  • zlato je dobré prodejné
  • zlato má stálou hodnotu

K čemu je dobrá zlatá cihla?

K čemu je dobré mít zlatou cihlu, když můžete investovat do akcií nebo fondů? Hlavní výhodou zlata je stálá hodnota a dobrá prodejnost. Zlaté cihly o váze 100 gramů jsou skvělým likvidním nástrojem pro ukládání peněz. U zlata totiž hodnota kolísá daleko méně, naopak spíše vzrůstá. Investice do zlata vaše jmění ochrání před inflací.

Se zlatem na horší časy

V dobách horších časů klesá hodnota peněz, akcií i ostatních cenných papírů. To však neplatí pro zlato – tradiční investiční nástroj. Hodnota zlata zůstává stejná nebo naopak roste. A čím horší je doba, tím více narůstá poptávka po zlatě. Pokud zrovna budete mít zlatou cihličku doma, máte vyhráno.

Investovat do zlatý může každý

Nepotřebujete žádné zvláštní znalosti ani ohromný kapitál. Nejedná se o žádný speciální produkt, k němuž jsou nutné stovky propočtů a analýz. Do zlata může investovat každý, kdo chce šetřit, spořit či investovat. Každý ví, co je to zlato, jak vypadá a že je hodnotné. Doporučené je pouze seznámit se obchodními podmínkami nákupu zlata. Ale to už je vlastně maličkost.