Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Nejlepší investice peněz – 5 tipů, jak investovat

Málokdo se narodí jak dobře zajištěný rentiér, který nemá nouzi o finanční prostředky až do konce svého života. Většina z nás se musí ohánět, aby se měla dobře. Čím dříve přitom začneme myslet na zadní vrátka, tím lépe se budeme mít. Jedním z ověřených způsobů jsou dobře zacílené investice. Které jsou nejlepší?

První tip – stavební spoření

Investiční produkt, který slibuje slušný výnos. Jeho největší výhoda spočívá ve státní podpoře, která činí až 2 000 Kč ročně. Čím více peněz si klient uloží, tím větší příspěvek získat. Podmínkou je však úvazek na dobu 6 let, po kterou nelze peníze použít. Investor by v takovém případě přišel o všechny výhody včetně státního příspěvku.

Druhý tip – doplňkové penzijní spoření

Hlavním cílem tohoto produktu je vytvoření dostatečné finanční rezervy na stáří. Nahradilo penzijní připojištění. Klient si může zvolit investiční strategii dle vlastního uvážení. Také v tomto případě má klient právo na státní příspěvek a daňové úlevy.

Třetí tip – podílové fondy

Stále oblíbenější způsob investování nabízí variabilitu, transparentnost a poměrně vysokou likviditu. Investovat lze obvykle už od pár set korun měsíčně. Nevýhodou jsou poplatky. Mezi ty základní patří vstupní poplatek a poplatek za správu. Na druhou stranu se jedná o velice bezpečný způsob investování.

Čtvrtý tip – koupě nemovitosti

Hodnota nemovitosti obvykle spíše roste než klesá, a proto je nákup nemovitostí považován za konzervativní typ investice. Vlastnění nemovitosti však sebou nese také mnohá rizika, se kterými je třeba počítat od začátku

Pátý tip – alternativní investice

Do skupin alternativních investic patří například investice do umění a drahých kovů jako stříbro, zlato, diamanty, či dnes populární kryptoměny. Zejména drahé kovy bývají označovány za “bezpečný přístav pro investory”. Nemusí tomu tak být vždy. Vhodné jsou zejména v případě dlouhodobých investic, které občasné kolísání snáší lépe.