Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Krátkodobé půjčky bez registru

Krátkodobé půjčky jsou v současnosti jedním z nejoblíbenějších úvěrových produktů u nás. A není se čemu divit. Tradičně se vyřizují online, což zabere asi tak 5 minut a peníze v tom nejhorším případě máte na účtu za dva nebo tři dny. Pro spoustu lidí je také hlavním tahákem to, že není potřeba ručení a velká část společností nekontroluje registr. Alespoň to tvrdí.

Dostat se do některého z úvěrových registrů je v dnešní době velmi snadná záležitost. Stačí zapomenout zaplatit fakturu nebo účet za telefon a už má člověk problém. Zvláště pokud chce žádat o půjčku . Takový i malý zápis v úvěrovém registru je totiž jasná červená pro bankovní půjčky. Půjčit si lze ovšem i jinak.

Je naprostá pravda, že většina nebankovních společností nabízí půjčky i lidem se zápisem vúvěrovém registru . Zvláště pokud se jedná mikropůjčky. Nicméně není registr jako registr. Tím zřejmě nejznámějším veřejným seznamem dlužníků je SOLUS popřípadě Centrální registr dlužníků České republiky. Do nich vás může zapsat kdokoliv, ať již právnická nebo fyzická osoba.

O výmaz z takového registru se poté musíte postarat sami. Buď musíte přesvědčit vkladatele zápisu, aby jej stáhl nebo zaplatit poplatek registru a prokázat uhrazení nesplaceného závazku.

Který registr je směrodatný

Samotné banky i menší nebankovní poskytovatelé si nicméně často vedou vlastní databáze klientů, kteří jsou u nich po splatnosti nebo neuhradili svůj závazek.

Nejdůležitější jsou ty, které si finanční instituce vedou soukromě. (v případě, že daná společnost není přímo provozovatelem, některého veřejného úvěrového registru) Pokud jste tedy ji u vybraného věřitele dluh neuhradili nebo měli větší potíže se splácením, dost možná vám žádost o půjčku zamítnou i přesto, že tvrdí, že do registrů nenahlíží.