Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Překlenovací úvěr ze stavebního spoření

Nemáte zatím nárok na řádný úvěr? Překlenovací úvěr ze stavebního spoření je pro vás ta nejlepší varianta. Získáte tak peníze, kdy je nejvíce potřebujete.

Pokud si platíte stavební spoření, máte při splnění smluvních podmínek nárok na čerpání úvěru ze stavebního spoření . Tento účelový úvěr na bydlení se obecně řadí mezi nejvýhodnější půjčky a vhodně se kombinuje s ostatními finančními produkty, například s hypotékou. Pro jeho získání musíte spořit alespoň dva roky a mít na spořicím účtu dohodnutou cílovou částku.

Dokud tyto podmínky nesplníte, stavební spořitelna vám nárok na řádný úvěr neuzná. Nicméně, v případě, že potřebujete peníze dříve, máte možnost čerpat překlenovací úvěr ze stavebního spoření.

Parametry překlenovacího úvěru ze stavebního spoření

Překlenovací úvěr je speciální typ úvěru, který má za úkol překonávat časový nesoulad mezi nutností čerpat finanční prostředky a nárokem na řádný úvěr ze stavebního spoření.

Specifika překlenovacího úvěru:

  • Do získání řádného úvěru nesplácíte jistinu, ale pouze úroky.
  • Finanční prostředky musí být použity na bytové účely.
  • Úroky lze odečíst od daňového základu.
  • Lze jej čerpat zálohově, postupně nebo jednorázově.
  • I při čerpání překlenovacího úvěru, stále spoříte na účet stavebního spoření.

Překlenovací úvěr a hypotéka

Velmi často se překlenovací úvěr používá v kombinaci s hypotékou . V takových případech slouží překlenovací úvěr k překonání doby, kdy musíte zaplatit za nemovitost, ale v době úhrady ještě není ve vašem vlastnictví a nemůžete ji použít jako zástavu k hypotečnímu úvěru. Jako je tomu například při nákupu družstevních bytů.