Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Stavební spoření pro děti

Stavební spoření je skvělý způsob, jak s podporou státu zhodnotit své volné prostředky a získat tak peníze nejen na bydlení, ale například na studiu. To se jistě může hodit právě vašim dětem. Spořit můžete svým dětem od raného věku. Kromě státního příspěvku spořitelny v případě dětských smluv nabízí také spousty výhod, o kterých se nám dospělým může jenom zdát.

Dětské stavební spoření

To jsou tři důvody, proč je stavební spoření jeden z nejlepších způsobů spoření. Při správném nastavení bez problému překonáte inflaci a ještě své vložené peníze zhodnotíte. Obvyklá doba spoření se přitom pohybuje kolem 6 let, takže svým dětem naspoříte slušné peníze za relativně krátkou dobu, a usnadníte jim tak vstup do samostatného života.

Toto vše si spořitelny uvědomují, a proto se rozhodli zacílit přímo na rodiče. Všech pět stavebních spořitelen nabízí akční nabídky na dětské stavební spoření. Některé snižují, jiné dokonce ruší poplatky za sjednaní stavební spoření. Jedna ze spořitelen poplatek snížila a v hodnotě slevy dává ke každé smlouvě dárek.

Stavební spořitelna
Akční nabídky pro dětské stavební spoření
Českomoravská stavební spořitelna Nulový poplatek u smlouvy s cílovou částkou min. 200 000 Kč. U nižší cílové částky je nabízená sleva 2000 Kč.
Modra pyramida stavební spořitelna
Nulový poplatek pro děti do 10 let s cílovou částkou do 150 000 Kč. Děti a mladí lidé od 11 do 21 let získají slevu 50 % v případě smluv s cílovou částkou max. 150 000 Kč.
Raiffeisenbank stavební spořitelna Garantovaná úroková sazba 1,5 % pro děti a mladé lidi do 25 let.
Stavební spořitelna České spořitelny Poplatek za uzavření smlouvy pouze 495 Kč u smluv s cílovou částkou do 400 000 Kč. Mladší děti ke každé smlouvě navíc obdrží noční LED lampičku a starší děti powerbanku.
Wüstenrot – stavební spořitelna Nulový poplatek u dětí a mladých lidí do 23 let s cílovou částkou 150 000 Kč nebo 300 000 Kč.