Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Běžný účet online

Dnes už je běžné, že si řadu finančních a pojistných produktů sjednáme jednoduše online. Nejčastěji si takto vyřizujeme cestovní pojištění online, povinné ručení online nebo si žádáme o půjčky online. Rychlý a pohodlný je rovněž výběr a založení běžného účtu online.

Mít osobní bankovní účet je samozřejmost. Prostřednictvím běžného účtu spravujeme své finance rychle a snadno. Na běžný účet nám přichází peníze a nastavením pravidelných i jednorázových plateb zaplatíme vše, co je potřeba ze svého počítače i chytrého mobilního telefonu, ať už se nacházíme kdekoliv. Poslat peníze nebo zaplatit účty je prostě díky běžnému účtu a modernímu internetovému bankovnictví neskutečně snadné. A stejně snadné je založení běžného účtu online.

Výhody založení běžného účtu online

Máme vše a naše životy jsou pohodlné. Přesto žijeme rychle a hekticky a snažíme se za krátký čas stihnout vše od studií, přes budování kariéry až po výchovu dětí. Proč bychom tedy cenný čas měli ztrácet tím, že jej budeme trávit ve frontách na cokoliv, ať už na banány, v poště nebo v bance kvůli založení nového bankovního účtu. Lidé vítají, že spoustu služeb mohou vyřídit online z pohodlí svého domova.

Hlavní výhodou běžného účtu online je tedy úspora času. Druhou zásadní výhodou je možnost vybrat si běžný účet. Každá banka má méně či více odlišnou skladbu produktu a jejich podmínek. Některé banky si účtují poplatky, jiné poskytují své služby zcela zdarma. Jiné si sice účtují menší poplatek, ale poskytují nadstandardní služby a perfektní zákaznický servis. To vše snadno zjistíte na internetu, není nutné obvolávat jednoltivé banky.

Jak si vybrat běžný účet online

Říct jednoduše, že banka XY má nejlepší účet ze všech, prostě nelze. Každý od bankovního účtu očekává něco jiného, a proto mu sedne jiný produkt. Ideální je využít webové stránky, které se zaměřují na porovnání běžných účtu online. Stačí zadat parametry, jak byste si svůj ideální běžný představovali. Obratem se dozvíte, které z bank vaši představu splňují nejlépe. 

Poté stačí kliknout na “založit běžný účet” (nebo něco podobného) a stránky vás okamžitě přesměrují na stránky vybrané banky. Založení účtu už bývá velmi jednoduché. Většinou stačí vyplnit jednoduchý formulář, odeslat a je hotovo. Obratem vám přijde potvrzení a přihlašovací hesla do internetového bankovnictví. Platební karta je odeslaná poštou nebo si ji můžete vyzvednou osobně.