Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Běžný účet zdarma pro studenty

Během studijních let na vyšších a vysokých školách si hodně studentů přivydělává. Někteří preferují brigády, jiní regulérně pracují na zkrácený, někdy i plný, úvazek. Mnoho studentů se nebojí vrhnout do vlastního podnikání. Ať tak či onak pro správu svých financí se jim hodí bankovní účet. A jelikož studenti mívají hlouběji do kapsy, banky pro ně mívají připravenou nabídku osobních účtu určených přímo pro ně.

Pro studenty je rozhodně výhodnější této nabídky využít a sjednat se běžný účet pro studenty, které jsou výhodnější. Studenti platí nižší nebo dokonce žádné poplatky, a nabízí jim řadu dalších výhod. Pro banky je to jeden ze způsobu, jak získat klienta na dalších x let. Češi totiž nepatří k národům, kteří by často měnili bankovní účet. Podle statistik více než 40 % Čechů zůstane věrných jedné bance po celý život.

Studentské účty a účty pro mladé

Základní podmínkou pro sjednání běžného účtu pro studenty je věk do 26 let. Výjimkou jsou banky, které mají horní věkovou hranici posunutou na 30 let. K založení účtu student obvykle potřebuje potvrzení o studii či jiný doklad (např. studentská karta). Některé banky potvrzení nevyžadují a postačí jim osobní doklad.

Studentské účty nejčastěji využívají studenti vyšších odborných a vysokých škol, založit se je však mohou i student mladší 18 let samozřejmě v zastoupení zákonného zástupce (rodič). U dětí mladších 15 let je lepší porovnat nabídku účtů určených pro děti od narození až do 15 let. Ty bývají nejvýhodnější.

Jak vybrat běžný účet pro studenty?

Pro studenty je primární cena. S bankovním účtem a jeho správou by proto neměly být spojené žádné poplatky. Běžný účet zdarma pro studenty by rovněž neměl být podmíněný minimálním zůstatkem na účtu, pravidelným příjmem či obratem na účtu, jak to bývá běžné u standardní nabídky. Samozřejmostí je bezkontatkní platební karta zdarma.

Při porovnávání běžných účtů pro studenty sledujte, jaké výhody banka nabízí, a jaké z nich skutečně využijete. Také se předem zajímejte o nabídku kontokorentu či půjček, které mohou mít výhodné podmínky. Vždy však důkladně zvažte, zda jste schopni jako studenti půjčku řádně splácet.