Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Nenechte se nalákat reklamou. Čtěte recenze a vyberte si banku, kterou budete mít rádi

Uvažujete o tom, že si sjednáte půjčku v Air bank, protože se vám líbí reklama, kde hodný bankéř vítězí nad zlým tradičním? Máte rádi pohádky, a tak vás zaujal běžný účet bez pekelných poplatků, který v reklamě Equa bank nabízí Káče? Nebo snad nemůžete odolat červeným tančícím panáčkům, kteří vám půjčí na pěknou pohovku i na hezkou kuchyni? Pozor, dát jen na reklamu se nemusí vyplatit.

Rozhodovat se o spotřebitelském úvěru, hypotéce, bankovním účtu nebo spořicím účtu na základě reklamy je krátkozraké. Reklamní spoty jsou plné lákavých slov, atraktivních nabídek a především v nich nechybí ani známé osobnosti, pohádkové postavy, zvířátka a šťastní lidé. Díky tomu vás reklama zláká i na to, co ve skutečnosti ani nechcete.

Recenze vám napoví, zda i banku můžete mít rádi

V televizi se mnohdy nedozvíte, jaká je banka ve skutečnosti. Zda se poštovní půjčka opravdu lehce získá a snadno splácí, zda je to u Equa bank opravdu tak pohádkově snadné a zda i banku můžete mít rádi.

To, zda banka nabízí skutečně tak výhodné finanční produkty a snadno a rychle vše s klienty vyřeší online, můžete zjistit až osobně. Avšak nač kupovat zajíce v pytli, když se lze správně rozhodnout na základě recenzí. Zeptejte se tak na zkušenosti s Equa bank svých známých nebo na internetu.

V online recenzích se dočtete, proč vybrat MONETA Money Bank nebo proč se raději obloukem vyhnout jedné z tradičních bank. Každý od bankovního domu ale vyžaduje něco jiného, a tak mějte na paměti, že zatímco někdo může kritizovat, že banka je zkostnatělá a s každým požadavkem musíte osobně na pobočku, jinému zas nemusí vyhovovat vše řešit jen přes internet.

V recenzích hledejte to, co od banky očekáváte

V hodnocení bank se snažte zaměřit na vaše požadavky. Chcete běžný účet bez poplatku? Hledejte takové recenze, které vám potvrdí, že banka vás na účet zdarma pouze nenaláká, ale na nulové poplatky budete mít nárok i jako stálý klient po několika letech.

Jestliže si potřebujete půjčit, pak se zaměřte nejen na půjčku bez poplatku, ale zajímejte se i o možnost předčasného splacení, o výši úrokové sazby a o to, jak banka řeší případné problémy s neschopností splácet.

Při výběru banky berte v potaz všechna hodnocení, a to negativní i kladné hodnocení Air bank, Sberbank, Equa bank, MONETA Money Bank, České spořitelny, ČSOB a mnohých dalších finančních ústavů.

Kromě uživatelských recenzí se při důkladném proklepnutí banky dozvíte i celou řadu zajímavostí a akčních nabídek. Zjistíte tak například, že banka odpouští několik splátek, nabízí před létem svým klientům levné cestovní pojištění nebo má ve svém portfoliu v současné době nejvýnosnější spoření na trhu. Důležité je jen nebrat první, co se namane!