Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Jak vybrat vhodnou banku? Čtěte recenze a hodnocení

Bance společně s veškerými životními úsporami svěřujete obrovskou dávku důvěry. Právě to je ten důvod, proč byste výběru měli věnovat patřičnou pozornost. Vaše rozhodnutí by nemělo být založeno pouze na prvním dojmu a informacích z reklamy. Podívejte se, jak postupovat a nemít později oči pro pláč.

Bankovní smršť v České republice

Po velmi dlouhou dobu byl seznam bank působících v České republice značně omezený. Trhu dominovalo několik zavedených jmen a menší subjekty zaujaly zpravidla pouze určité typy klientů. Několik posledních let se nese v duchu velkých změn a nově rozdané bankovní licence prezentují velmi zajímavé hráče. Ty přetáhly zavedeným gigantům stovky tisíc klientů a jsou důkazem toho, že banky mohou nabídnout něco víc než kravaty a poplatky.

Pokud i vy uvažujete nad změnou, nebo přemýšlíte nad založením druhého účtu s cílem služby nějaké nově vzniklé banky otestovat, je na místě obezřetnost. I když se vás reklamní kampaně snaží přesvědčit vším možným, je lepší vsadit na reálné zkušenosti klientů. Banka vyhovující všem je totiž utopie. Zatímco pro někoho je důležité množství poboček a bankomatů, někdo jiný bude preferovat moderní internetové bankovnictví.

Zaměřte se na to, co je pro vás důležité

Ve světle výše uvedených informací byste se v recenzích a hodnoceních měli zaměřit na to, co je pro vás opravdu důležité. Pohled na zkušenosti s Equa bank odhaluje výběry zdarma ze všech bankomatů v ČR a možnost založit si účet z domova. Pozitivní reakce lidí podtrhuje zisk 6 medailí za rok 2017 v prestižní soutěži Zlatá Koruna, která oceňuje nejlepší finanční produkty na trhu.

Equa bank však není jediná z nových bank, která si dokázala získat přízeň velkého množství klientů. Důkazem je kladné hodnocení Air bank. Lidé si v recenzích pochvalují lidský přístup, jednoduchost a úročení zůstatku. Banka se zapsala do povědomí lidí nejen sérií vtipných reklam, ale také moderním vzhledem poboček, které se začínají objevovat i v menších městech.

Myslete na budoucnost

Banka nepatří ke službám, které by člověk měnil každý den. Možná aktuálně potřebujete pouze běžný účet, ale ideální banka by měla dokázat splnit i vaše budoucí přání, mezi která mohou patřit různé spořící účty, firemní účty, kontokorenty a hypoteční úvěry. Pochopitelně si je můžete sjednat jinde, ale z logiky věci bývá administrativa nejjednodušší právě tam, kde máte dlouhodobě běžný účet.

Myslete na to a vždy si prohlédněte kompletní nabídku služeb. Ukázkově pestrá přehlídka produktů a bonusů je například jedním z důvodů, proč vybrat MONETA Money Bank. K dispozici jsou klientům jak levné půjčky, tak cizoměnový běžný účet nebo věrnostní program bene+. Při placení kartou získáte slevové kupóny na nákup oblečení, vstupenek, elektrospotřebičů a dalšího zboží.

Není kam spěchat

Založení účtu v bance je otázkou krátké chvilky. Nezřídka to zvládnete přes internet. Není tak důvod někam spěchat. Raději si pročtěte dostupné recenze a vyberte si banku, která vám bude po všech stránkách sedět.