Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Kreditní karty – benefity a výhody

Kreditní karty už dávno nepředstavují strašák, jak se rychle zadlužit. Moderní kreditní karty nabízí zajímavé podmínky a celou řadu benefitů a výhod. Proto je výběr správné kreditní karty velmi důležitý. Jedině tak z karty získáte nejen rychlé peníze po ruce, ale skutečného finančního parťáka.

Nízká úroková sazba

Největším problémem u kreditní karet bývala vysoká úroková sazba překračující hranici 20 %. Časy se však mění, klienti jsou stále chytřejší a náročnější a chtějí více výhod a méně platit. Banky chtě nechtě jim musí vycházet vstříc, a tak nejsou neobvyklé ani kreditní karty s úrokovou sazbou pod 10 %.

Nízké či nulové poplatky

Vysoká konkurence a rostoucí nároky zákazníků se podepsaly na změně poplatkové politiky. Banky postupně upouští od různých poplatků, které si účtovaly za každý svůj krok (poplatek za vedení účtu, za poskytnutí půjčky, za platební transakce, za výběry a další. Dnes lze bez problémů sehnat kreditní kartu, k níž se nevážou žádné zbytečné poplatky.

Bezúročné období

Jednou z největších výhod kreditních karet je tzv. bezúročné období trvající nejméně 30 dní, obvyklé je ale 45 až 55 dní. Pokud v této lhůtě vrátíte všechny utracené finanční prostředky, nebude vám účtován žádný úrok. Lidé, kteří se tímto způsobem naučí využívat kreditní karty, ušetří neskutečně mnoho.

Odměny

Aby banky nalákaly nové a nové klienty, neustále přichází s novými lákadly. Za používání kreditních karet nabízí vedle bezúročného období další benefity. Patří sem například výběry zdarma z bankomatů (u kreditních karet jsou jinak výběr drahé), vrácení části utracených prostředků (zpravidla 1 až 2 %), věrnostní programy, cestovní pojištění zdarma, asistenční služby atd.