Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Zrušení kreditní karty

Pokud nejste spokojeni s vaší kreditní kartou, máte plné právo do smlouvy odstoupit a kreditní kartu zrušit. Poradíme vám, na co si máte dávat největší pozor.

V prvé řadě je nutné neplést si blokaci karty (http://prodej.mesec.cz/kreditni-karty/texty/zablokovani-kreditni-karty/) s jejím zrušením. Blokaci karty provádíte v případě, že vám karta byla ukradena nebo jste o ni jiným způsobem přišli. Blokace se zpravidla dá provést zdarma online nebo po telefonu a znamená to pouze, že určitá karta je dále nepoužitelná . Smlouva nicméně dále běží a stejné také jako všechna práva a povinnosti .

Jak na zrušení kreditní karty

Ať se již rozhodnete zrušit kreditní kartu z jakéhokoliv důvodu, začněte nejprve na webových stránkách banky, která vám kartu vydala. Pokud se vám nechce chodit na pobočku a žádat o zrušení kreditní karty osobně, právě na webu najdete příslušný formulář , který lze zaslat poštou nebo popřípadě vytisknout, vyplnit a naskenovat poslat na příslušný mail.

Platí přitom, že lze zrušit pouze kartu s nulovým zůstatkem. Mějte také na paměti, že nulový zůstatek musí být opravdu nulový. Žádost o zrušení kreditní karty může totiž anulovat i přeplatek na kreditní kartě.

Zrušení karetního účtu

Dále si dejte pozor na možný rozdíl mezi zrušením kreditní karty a zamezení jejího aktualizování . V případě blokace aktualizace totiž může zůstat aktivní takzvaný karetní účet. K němuž již sice nemáte přístup, ale stále za něj budete muset platit poplatky. Vždy tedy dbejte na to, aby společně s kartou zanikly i všechny ostatní související účty a produkty .