Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Rizikové životní pojištění

O životním pojištění bylo řečeno a napsáno mnoho. Zastánci a prodejci tohoto typu pojištění tvrdí, že by jej měl mít sjednané každý. Podle odpůrců se jedná o zbytečně vyhozené peníze za drahé pojištění. Kde je pravda? Má životní pojištění smysl nebo se jedná o fígl pojišťoven, jak z lidí dostat ještě více peněz?

Životní pojištění je jeden z mnoha pojistných produktů. Pro někoho má smysl, pro jiného jsou to zbytečně utracené peníze. Je to stejné jako s jinými produkty. Povinné ručení si sjedná pouze ten, kdo vlastní a provozuje auto. Majetek si rovněž pojistí pouze ten, kdo nějaký má. Rizikové životní pojištění je rovněž určeno jen pro určitou skupinu lidí.

Proč si sjednat životní pojištění: Chrání blízké

Rizikové životní pojištění je základním typem a pojištěný platí za pojistnou ochranu. Neobsahuje žádnou spořicí či investiční složku. To znamená, že peníze z pojištění obdrží pouze tehdy, pokud dojde k pojistné události. Tou je bohužel úmrtí, případně může pojištění zahrnovat riziko trvalé invalidity a dlouhodobé nemoci. Pokud během pojistné doby k události nedojde, peníze “propadnou” pojišťovně.

Tento typ pojištění není vhodný pro každého. Je určený zejména pro ty, na jejichž příjmu je závislých více osob. Zpravidla se jedná o manželku a jedno či více dětí. Ve chvíli, kdy dojde výpadku příjmu, se rodina ocitá bez peněz a dostává se do katastrofální životní situace. Životní pojištění jim v takovém případě poskytne dostatek finančních prostředků k překonání tohoto těžkého životního období.

Rizikové životní pojištění se občas vyžaduje u sjednávání hypotéky a podobných vyšších úvěrů.

Výhody a nevýhody rizikového životního pojištění

Výhody

  • sjednání pevné či klesající pojistné částky
  • široká nabídka připojištění
  • doba pojištění již od 1 roku
  • garantovaná pojistná částka

Nevýhody

  • neobsahuje spořicí ani investiční složku
  • nelze odepsat z daní
Srovnejte si životní pojištění