Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Australská hypotéka

Čím více si půjčíte, tím méně zaplatíte. Na takovém principu je založena Australská hypotéka. S rostoucí výší dlužné částky, vám klesá roční úročení úvěru. Jedná se tedy o takovou hypotéku s množstevní slevou.

Existuje několik typů hypotečních úvěrů. Nejčastěji se můžeme setkat s rozdělením podle účelnosti na obyčejnou nebo Americkou hypotéku nebo podle proměnlivosti úrokové sazby. V takovém případě mluvíme o hypotékách s fixním nebo variabilním úrokem. Existuje mnoho dalších členění hypotečních úvěrů, ale již nejsou tak často k vidění.

Hypotéka od protinožců

Jedním z nejnovějších typů úvěrů na bydlení jsou Australské hypotéky. (pozor! Nezaměňovat s již zmíněnou Americkou hypotékou) U Australských hypoték získává žadatel o úvěr slevu na úrokové sazbě v závislosti na výši jistiny. V praxi to může fungovat tak, že za každý vypůjčený milión, se odečte desetina procenta z úroku.

Tento typ hypotečního úvěru bude nejvýhodnější především pro ty žadatele, kteří si mají v plánu půjčit částku ve výši několika miliónů. Vzhledem k velmi dlouhé době splatnosti u úvěrů na bydlení, se totiž počítá i setina procenta.