Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Hypotéka na rekonstrukci

Rekonstrukce nebo modernizace nemovitosti může vyjít pěkně draho. Naštěstí i na rekonstrukci bytu nebo stavby si můžete zažádat o hypotéku.

Hypotéka na rekonstrukci se ve své podstatě neliší od hypotéky na nákup nemovitosti. Protože se rekonstrukční úpravy podle zákona považují za investici do bydlení , nemusíte ani žádat o americkou hypotéku, která je tradičně o něco dražší. Nicméně, stále zůstává podmínka zajištění hypotečního úvěru nemovitostí .

Jako zástavu přitom můžete klidně použít i právě rekonstruovanou nemovitost. Zastavit ovšem můžete jakoukoliv nemovitost ve vašem vlastnictví. Toho můžete využít v případě, že právě opravovaná stavba nemá dostatečnou hodnotu. Zastavení cennější nemovitosti vám poté zajistí levnější půjčku.

Jak čerpat hypotéku na rekonstrukci

Hypotéku na rekonstrukci můžete čerpat podobně jako hypotéku na stavbu. Nejčastěji tedy postupně, na základě faktur vydaných dodavateli stavebních prací. Některé hypoteční banky nicméně nabízí i čerpání úvěru na základě odborného odhadu. V takovém případě můžete získat peníze naráz na účet.

Žádat přitom můžete i o částku vyšší než je faktický předběžný odhad. To pro případ, že při rekonstrukci nastanou komplikace nebo dodavatelé budou požadovat vyšší než dohodnuté ceny za služby. Některé banky mohou nabízet také neúčelovou část hypotéky na nákup elektroniky nebo například nábytku.