Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Nejlepší hypotéky

Když se hypotéky poprvé objevily na českém trhu, vše bylo jednodušší. Hypotéky byly drahé a nedostupné. Člověk s průměrným příjmem neměl šanci na ni dosáhnout, a tak ji neřešil. Během následujících let se trh s hypotékami radikálně změnil. Dnes je situace opačná. S rostoucí poptávkou se rozšiřuje nabídka hypoték a vybrat si dobře není vůbec snadné.

Najít nejlepší hypotéku se lehko řekne, ale hůře udělá. Všichni poskytovatelé hypotečních úvěrů jsou si vědomi rostoucího zájmu, a proto svou produktovou nabídku neustále rozšiřují. Kromě toho, že si zájemci mohou vybrat mezi desítkami poskytovatelů, mají na výběr i mezi více produkty v rámci jednoho z nich.

Najděte si nejlepší hypotéku

Pro každého “nejlepší hypotéka” může znamenat něco jiného. Pro někoho je to kvalita, výhodné podmínky a pro jiného především cena. Každopádně je normální, že běžný člověk hypotékám nerozumí, pokud se v dané oblasti nepohybuje. Chybí mu přehled, znalosti i zkušenosti. V takovém případě se vyplatí udělat několik tři základní kroky.

Krok první: Pro své dobré získejte základní přehled
Zjistěte si o hypotékách základní informace a projeďte si pár aktuálních nabídek. Budete vědět, o čem je řeč, a v problematice hypotečních úvěrů se budete alespoň trochu orientovat.

Krok druhý: Víte, na co máte?
Na hypotéku musíte mít dostatečný příjem. Pomocí hypoteční kalkulačky on-line snadno zjistíte, jak vysokou hypotéku si budete moci dovolit. Obvykle stačí zadat výši příjmu a výši hypotéky. Nezapomeňte však, že banky berou v potaz také pravidelné výdaje (další půjčky, leasing, kontokorenty, kreditní karty, alimenty, apod.), které mohou příjmy dosti snížit a cestu k vlastnímu bydlení zkomplikovat.

Krok třetí: Najděte si dobrého poradce.
Na internetu se dočtete velké množství informací. Dokonce si můžete porovnat všechny aktuální nabídky hypoték. Nic však nenahradí životní zkušenosti a znalosti. Dobrý hypoteční poradce vám dokáže poradit, vše vysvětlit a hlavně vám najde hypotéku přímo na míru. Důležité je najít si poctivého a zkušeného poradce.

Porovnání hypotečních úvěrů