Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Nejlevnější hypotéka

Hypoteční úvěry jsou nejlevnější ze všech finančních půjček poskytovaných bankovním nebo nebankovním sektorem spotřebitelům. Je tomu tak především díky zástavnímu právu na nemovitost, které výrazně snižuje rizikovost půjčky pro věřitele. Která hypotéka je ovšem nejlevnější?

Velký vliv na cenu hypotéky má především bonita klientahodnota zastavené nemovitosti. Tento faktor je pro vás jako pro žadatele daný a i nic moc s ním zřejmě nenaděláte. Můžete ovšem vybrat takovou hypotéku, která má nejvýhodnější podmínky.

Která hypotéka má tedy nejnižší úrokovou sazbu

Obecně lze říci, že nejlevnější hypotéční úvěry nabízí hypoteční banky. Tedy takové instituce, které dostaly od České národní banky emisní právo na vydávání hypotečních zástavních listů. Pouze tyto banky nabízí hypotéky a ne pouze účelové spotřebitelské úvěry na bydlení. Výhodou těchto hypoték je nižší úroková míra, ale ne každý na ně dosáhne.

Další faktor, který ovlivňuje úrokovou sazbu, je účelovou půjčky. Některé hypoteční banky totiž nabízí hypotéky na cokoliv. Jedná se o dlouhodobou půjčku se zástavou nemovitosti, ale již nemusíte prokazovat, na co peníze použijete. Tyto tzv. Americké hypotéky jsou sice administrativně méně náročné, ale zato o trochu dražší.