Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Neúčelová hypotéka

Hypotékou se obvykle myslí speciální úvěr určený pouze a jen k nákupu nemovitosti. Díky hypotéce si mohou lidé dovolit koupit vlastní byt či dům, aniž by museli mít vlastní prostředky v plné výši. Dnes už můžete narazit i na neúčelovou hypotéku. Jaký je mezi nimi rozdíl a v čem je neúčelová hypotéka výhodná?

Neúčelová hypotéka bývá známá spíše pod pojmem Americká hypotéka. Od klasické hypotéky se liší účelem. Peníze lze použít na cokoliv nejenom na financování nemovitosti. Společným rysem je zajištění (ručení) nemovitostí. To znamená, že k získání neúčelové hypotéky je v každém případě nutná nemovitost, kterou lze použít k zajištění.

Jak získat neúčelovou hypotéku

Může se zdát, že neúčelová neboli Americká hypotéka je výhodnější než běžný spotřebitelský úvěr. To však není úplně pravda. Podmínky u neúčelové hypotéky zdaleka nejsou tak výhodné jako u klasické účelové hypotéky. Úroková sazby bývá vždy vyšší.

Zažádat o neúčelovou hypotéku může pouze fyzická osoba, která musí bance či nebankovnímu poskytovateli doložit požadované dokumenty. Neúčelovou hypotéku je možné uzavřít na 1 rok až 20 let. Dnes už je možné hypotéku splatit předčasně bez poplatku. Není to však pravidlem, a proto se vždy předem ujistěte, jaké podmínky se vztahují ke konkrétnímu proudktu.

Porovnání hypotečních úvěrů