Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Srovnání hypotéky aneb jak najít tu pravou

Vzít si hypotéku patří mezi důležitá životní rozhodnutí. Hypotéka totiž bývá často jedinou možností, jak si pořídit vlastní bydlení. Jedná se však o velice drahý úvěr, který rodinný rozpočet zatíží až na několik desítek let. Jelikož hypotéky nabízí bankovní i nebankovní společnosti, výběr je opravdu široký. Jak najít tu správnou?

Chcete-li si koupit vlastní byt či dům a nemáte přitom dostatek vlastních finančních prostředků, zbude vám jediná možnost – hypotéka. Hypotéka je speciální úvěr určený právě k financování nemovitosti. I když na trhu existují také hypotéky neúčelové (např. americká hypotéka), které lze využít na libovolný účel stejně jako spotřebitelský úvěr. Nutností je zajištění nemovitostí. My se však budeme bavit o hypotéce účelové.

Kdo hypotéky nabízí?

Hypotéky najdeme v nabídce bank a nebankovních finančních společností, které poskytují různé typy úvěrů. Není však hypotéka jako hypotéka. Každá finanční společnost má vlastní podmínky, které žadatel musí respektovat. Každá přitom tvrdí, že jejich nabídka je nejlepší, nejvýhodnější či nejlevnější. Výběru hypotéky je proto vhodné věnovat patřičnou pozornost. “Sáhnout” vedle může znamenat značný finanční prodělek.

Srovnání hypoték online

Vzhledem k množství nabídek se vyplatí online porovnání. Můžete samozřejmě oslovit vybrané společnosti a nabídky si porovnat osobně. Počítejte s tím, že vám takové porovnání zabere velké množství času. Využít také můžete služeb hypotečního specialisty, který vám na základě vašich požadavku najde hypotéku na míru. Nebo si můžete srovnání hypotéky provést jednoduše online. Stačí zadat parametry a během pár sekund získáte základní přehled o tom, které hypotéky jsou vhodné právě pro vás.

Porovnání hypotečních úvěrů