Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Úvěry na bydlení

Hledáte bydlení, ale nemáte dostatek vlastních prostředků? Nezbývá vám tedy nic jiného než si peníze půjčit. Můžete přitom vybírat hned z několika možností.

Půjčky na bydlení jsou celosvětově nejpopulárnější půjčky . U nás je tomu stejně. Úvěry na bydlení u českých domácností jasně převyšují jakýkoliv jiný typ úvěru. I když za to může především vysoký kreditní limit jednotlivých půjček, než jejich četnost.

Úvěry na bydlení jsou také tak populární díky nízké úrokové míře. Úroková sazba u hypotéky může být totiž až poloviční oproti standardnímu neúčelovému úvěru od banky. A úvěry na bydlení od stavebních spořitelen mohou být ještě levnější . Na tyto dva typy výpůjček ovšem nedosáhne každý a někdo se tak musí poohlédnout po penězích jinde. Naštěstí existují i další možnosti.

Typy úvěrů na bydlení

Hypotéky

Nejznámější a nejužívanější úvěr na bydlení. V zásadě jej poskytují pouze banky s emisním právem na výdej hypotečních zástavních listů. Vždy je nutné zastavit nemovitost jako ručení pro úvěr. Zpravidla se jedná o účelový úvěr, existují ovšem i neúčelové hypotéky.

Úvěr ze stavebního spoření

Pokud si poctivě spoříte, získáváte po určité době a při dané naspořené částce nárok na čerpání úvěru ze stavebního spoření. Tradičně má garantovanou a velmi nízkou úrokovou sazbu po celou dobu splácení úvěru. V některých případech je nutné ručit nemovitostí. Kromě klasického úvěru ze stavebního spoření můžete získat také překlenovací úvěr .

Účelové úvěry na bydlení

Nejedná se již o hypoteční úvěr. Tento spotřebitelský účelový úvěr nabízí řada bank a nebankovních společností. Jsou to nejdražší úvěry na bydlení , ale zase nejlevnější ze spotřebitelských úvěrů . V drtivé většině případů jsou tyto půjčky také zastaveny nemovitostí.