Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Hypotéky bez prokazování příjmů

Kdo by se nepřál bydlet ve vlastním? Nájem bývá drahý, a především pronajatý byt nikdy nebude váš. Těm, kteří nemají dostatek vlastních financí, koupi bytu či domu umožňuje právě hypotéka. Jenomže hypotéka má řadu podmínek a jednou z nich je schopnost doložení příjmu.

Běžné tedy je, že zájemce o hypotéku je zaměstnán nebo podniká. Svůj příjem tak bez problému může doložit prostřednictvím písemného potvrzení o příjmu od zaměstnavatele nebo daňovým přiznáním. Problém nastává tehdy, pokud zájemce nemá, jak příjem doložit.

Jaké příjmy poskytovatele hypoték zajímají?
  • Příjmy z hlavního pracovního poměru
  • Příjmy z vedlejšího pracovního poměru
  • Příjmy z podnikání
  • Obraty z činnosti podnikatele
  • Zisk z pronájmu nemovitostí
  • Další příjmy (mateřská, alimenty, starobní důchod, invalidní důchod, a další)

Typickým příkladem jsou podnikatelé, kteří podnikají krátce a daňové přiznání jednoduše nemají. Banka jim hypotéku neposkytne i přesto, že jejich příjem je vysoký. Podnikatelé také mívají na “papíře” nižší příjmy než ve skutečnosti a banka jim hypotéku odepře i v tomto případě. Banku vaše peníze zajímají a jak se říká, bez peněz nejsou koláče, v tomto případě byt.

Známe řešení!

Některé banky si vystačí s doložením obratů z činnosti podnikatele. Vědí, že přiznané čisté zisky neodpovídají skutečnosti a jsou zkreslené výdajovým paušálem. To však neplatí pro každou banku. Je tedy třeba zjistit, které banky tuto možnost aktuálně nabízí.

Další možnosti jsou hypotéky bez prokazování příjmů. Ano, i takové hypotéky existují a jsou určené klientům, kteří neuspěli u poskytovatelů požadujících příjem, ale se splácením hypotéky nemají žádný problém. Klient doloží stejné doklady, jsou rovněž prověřováni, ale namísto potvrzení o příjmu doloží pouze čestné prohlášení s uvedením měsíčního příjmu.

Všechno má háček

Poskytnout hypotéku osobě, u které si nejste jistí jeho příjmem, znamená vyšší riziko. Proto jsou hypotéky bez prokazování příjmů méně výhodné. Jejich výše se obvykle pohybuje okolo 50 % z ceny nemovitosti a samozřejmostí jsou dvojnásobně a více vyšší úroky.

Porovnání hypotečních úvěrů