Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Hypotéka 2017

Za posledních pár let se trh s hypotékami výrazně proměnil. Ceny hypotečních úvěrů rapidně klesly a jejich úrokové sazby se nevídaně dlouho drží na svých minimech. Lidé toto období vnímají jako ideální příležitost pořídit si vlastní bydlení nebo do nemovitosti investovat.

Co je hypotéka?

Hypotéka lidem umožňuje koupit si jinak příliš drahou nemovitosti (byt či dům) do osobního vlastnictví, aniž by museli mít našetřenou hotovost. To je při dnešních cenách nemovitostí téměř nemožné. Jedná se tedy o speciální účelový úvěr přizpůsobený právě nákupu nemovitosti. Před lety byly hypotéky dostupné jen užšímu okruhu zájemců. To již dávno neplatí a hypotéku si dnes může pořídit téměř každý samozřejmě s ohledem na finanční možnosti.

Banky v rámci silného konkurenčního boje nabízí širokou škálu hypotečních úvěrů, které se mohou lišit ve výši úvěru a jeho úrokové sazby, celkové doby splácení, fixační lhůty a dalších podmínek (např. možnosti mimořádných splátek či předčasného splacení). Nabídka hypoték je natolik široká, že se vyplatí důkladné porovnání více nabídek a hodí se i pomoc zkušeného hypotečního poradce.

Co vše lze prostřednictvím hypotéky financovat?

Hypotéku lze použít nejen na koupi domu či bytu, ale také na jeho výstavbu či rekonstrukci. S pomocí hypotéky můžete již rozestavěný dům dostavit nebo ke staršímu domu přistavit novou část. Hypotéku si můžete vzít i v případě, že byt již vlastníte, a chcete jej opravit, zmodernizovat či kompletně přebudovat. Hypotéku je možné použít i za účelem vypořádání dědictví nebo společného jmění manželů.

Předmětem hypotéky může být:

  • byt
  • rodinný dům
  • bytový dům
  • rekreační chata či chalupa
  • stavební pozemek
  • nebytová jednotka
  • administrativní budova
  • a další

Hypotéky v roce 2017

Úrokové sazby jsou stále nízké, ceny nemovitostí naopak rostou. Zájem o koupi nemovitostí s pomocí hypotéky i přesto roste. Pro rok 2017 se názory na hypotéky a jejich vývoj různí. Někteří hypoteční odborníci tvrdí, že ceny zůstanou nízké, další prorokují jejich nečekaný nárůst. Neváhejte tedy a učiňte pevné rozhodnutí. Porovnejte si hypotéky 2017 a začněte bydlete ve svém.