Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Bankovní hypotéky

Pokud potřebujete půjčit peníze a chcete zaplatit co nejméně na úrocích, hypotéka je pro vás ta nejvhodnější půjčka. Jedinou podmínkou je ručení nemovitostí. Bez zajištění totiž tak nízký úrok nikde jinde nezískáte.

Primárně by měly hypotéky sloužit pouze k financování bydlení. Může se přitom jednat o samotnou koupi, modernizaci, výstavbu nebo rekonstrukci nemovitosti. Platí přitom, že k zajištění úvěru můžete použít právě kupovanou nemovitost. Nejčastěji toho využijete při koupi bytu. Pokud stavíte na hypotéku dům, pravděpodobně si budete muset najít k ručení jinou nemovitost.

V současné době již můžete čerpat hypoteční úvěr prakticky na cokoliv. Takovým půjčkám se pak říká americké hypotéky. Jedná se přitom o stejný princip jako u účelových hypoték. Půjčíte si větší množství peněz, za které ručíte nemovitostí a banka vám za to nabídne velmi nízkou úrokovou sazbu. S tím rozdílem, že již nemusíte prokazovat, na co peníze využijete.

Bankovní hypotéky jsou levnější

Ať již účelové nebo americké hypotéky, ty jediné a pravé vám nabídne pouze banka s právem na emisi hypotečních zástavních listů, jak tomu udává zákon o dluhopisech, kterému hypoteční úvěry podléhají. Ostatní úvěry na bydlení jsou pouze spotřebitelské úvěry se zástavou nemovitosti.

Právě tyto bankovní hypotéky jsou nejlevnějšími úvěry, jaké lze na finančním trhu získat. Tyto úvěry ovšem nejsou pro každého. Banky si klienty důkladně prověřují, a například zápis v registru dlužníků může být pro zájemce o půjčku velký problém. Vše nicméně záleží na domluvě s konkrétní bankou.