Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Bonus a malus

O bonusu už slyšel asi každý a dovede si představit, co to znamená. Ale co to je malus, se kterým často operují pojišťovny v případě auto pojištění?

U povinného ručení a havarijního pojištění se velmi často uplatňují bonusymalusy. Pojišťovny tím „třídí“ klienty na ty, kteří mají málo pojistných událostí a více pojistných událostí. V podstatě si tak rozlišují ty, kteří je stojí více a méně peněz.

Bonus

Je pro většinu lidí známý a pochopitelný termín. Bonus je něco navíc, resp. v tomto případě sleva za danou službu (povinné ručení). Pokud s autem nebouráte, jste pro pojišťovnu atraktivní tím, že jí jen platíte a ona za vás nemusí nic vyplácet. S jistou dávkou pravděpodobnosti se dá říct, že když nebouráte deset let, je pravděpodobné, že nebudete moc bourat ani v budoucnu. Proto vám pojišťovna přiřkne bonus a povinné ručení vás stojí méně

Malus

Je už méně známý termín a pro mnoho lidí úplně neznámý. Jde v podstatě o opak bonusu. Pokud bouráte často a pojišťovna za vaše havárie musí neustále platit, dostanete se do „škatulky“ problémových řidičů a pro pojišťovnu jste v podstatě ztrátový klient. Proto vám přidělí malus a pojistné se vám zdraží.

Srovnejte si povinné ručení