Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Povinné ručení sjednáte online během pár minut z pohodlí vašeho domova

Povinné ručení je povinné. Bez něho nemůžete s automobilem vyjet na silnici. V případě nehody vás ochrání proti škodám způsobeným na vozidle někoho jiného. Jak ale povinné ručení sjednat bez toho aniž byste museli zdlouhavě vysedávat na pobočce pojišťovny? Ušetřete čas i peníze a povinné ručení si sjednejte online.

Výběr povinného ručení není radno podceňovat. Podepíšete-li smlouvu v první pojišťovně, pak můžete dlouhé roky platit za povinné ručení zbytečně mnoho peněz navíc. Neztrácejte tak čas a ani peníze a porovnejte si aktuální nabídku pojištění online. Potřebovat k tomu budete jen pár údajů o vaší osobě a o vašem voze. Na internetu si navíc můžete i povinné ručení sjednat.

Cena povinného ručení není jednotná 

Povinné ručení je zákonné pojištění, proto se mu nevyhnete ani vy. Bez něho nelze automobil provozovat po silničních komunikacích. Vaší povinností je uzavřít pojištění v okamžiku, kdy je vozidlo přihlášeno do registru vozidel. I přestože se jedná o zákonem stanovené pojištění, není jen jedno. Na výši pojistné částky má vliv hned několik faktorů.

  • Cena pojištění se odvíjí od technických parametrů a stavu vozidla. Pojišťovny přihlíží ke stáří auta, k objemu i k výkonu. 
  • Mladší nezkušení řidiči s několika nehodami na krku budou platit více než ti starší zkušení bez nehod. Pojišťovny přihlíží k věku, k pohlaví a k trvalému bydlišti majitele, zároveň berou v potaz také bonusy a malusy, které si nesete z předchozího povinného ručení.
  • Posledním faktorem, který významně ovlivňuje cenu povinného ručení, jsou limity pojistného plnění. Ty mohou dosahovat až několikamilionových částek. Navíc si můžete k základnímu pojištění sjednat celou řadou připojištění, které navyšují konečnou cenu.

Sjednat povinné ručení online je otázkou několika minut

Pojištění můžete sjednat z pohodlí domova přes internet. Nespornou výhodou pojištění online je, že si povinné ručení sjednáte bez nátlaku. Často člověk vyrazí do pojišťovny s jasnou představou a odchází se zcela úplně jiným, mnohdy i nevýhodným, výsledkem. 

Na internetu stačí vyplnit jen pár základních údajů o vozidle a vaší osobě, na základě čehož získáte přehled pro vás vhodných pojištění. Na vás je vybrat si to nejlepší a následně objednat. Poté získáte zelenou kartu v elektronické podobě a vyčkáváte na originál a smluvní formality, které vám dodá kurýr. 

Celý proces sjednání povinného ručení přes internet trvá několik málo minut, přesto není radno výběr uspěchat. Ještě předtím než podepíšete smlouvu, se ujistěte ve dvou zásadních otázkách.

  • Co všechno vámi vybrané povinné ručení pokrývá?
  • Za jakých podmínek pojišťovna pojistné vyplácí?

Odpovědi na tyto dvě otázky najdete v pojistných podmínkách.